- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Jean Paul Gaultier ја проширува својата Scandal мирисна линија со ново издание кое доаѓа по првиот Scandal од 2017 година и Scandal By Night од 2018 година. Новиот Scandal A Paris ќе понуди нова врста на гурманска приказна со акцент на мед, клучна мирисна нота на сите три Scandal изданија.

- Реклама -

Гурманска приказна со акцент на мед!

Првото издание на мирисот Scandal е композиција на мед со пачули, пчелин восок и карамел, украсена со цветни ароми на гарденија и цвет од портокал. Scandal By Night е подлабока, слатка и малку потемна верзија на оригиналот, каде медот се комбинира со тонка, цреши и тубероза. Пачулито во композицијата сеуште е присутно, но делува како поддршка на слатко, цветното-овошно јадро.

Ултра женствен и полесен од претходникот!

Третиот во серијата на „скандали“ е Scandal A Paris, шик верзија со светли ноти. Клучната мирисна нота на мед во основата е надградена со букет од јасмин во срцето на мирисот, во комбинација со кадифена и сочна круша, која одново подарува цветно-овошен бленд врз медот. Мирисот е најавен како ултра женствен и полесен од неговиот претходник, а композицијата е потпишана од парфимерката Daphne Bugey.

Мирисот Scandal A Paris ќе биде достапен од средината на месец Април 2019 во шишенца од 30, 50 и 80 мл, како Eau de Toilette.

Irina Shayk – рекламно лице на новиот мирис!

Irina Shayk е заштитно лице за новата кампања, а во рекламното видео за третото издание на мирисната линија Scandal, руската убавица носи прекрасно црно сако.