Балерина нокти: За или Против!

Веќе неколку години по ред трендот наречен балерина нокти е еден од најпопуларните маникири во кралството на ноктите. Некои сакаат

Прочитај повеќе

Голем октомвриски тренд 2018 – виолетови нијанси и мат ефект!

Есента конечно пристигна, но се разбира со промената на годишните времиња, доаѓа до промени во стилот. Главниот октомвриски моден тренд

Прочитај повеќе

Најдобра шминка за есенски мејкап изглед!

Најновите мејкап адути од престижниот бренд Dior, наменети за сезоната есен – зима 2018/2019 година беа претставени на светската бјути

Прочитај повеќе

Топ 5: Најдобри мејкап производи од брендот Bourjois

Во последниве години парфимериите доживеаја вистинска бјути револуција и се трансформира во вистински мали оази, вредни да се посетат, на

Прочитај повеќе

Lancôme Chroma – комбинација на шминка и уметност!

Ако сакате шминка, несомнено уживате во уметноста. Знаете, исто така вашето лице е како платно што треба да се наслика

Прочитај повеќе

Изберете лак за нокти според хороскопскиот знак!

Верувале или не, во ѕвездите е запишано кој лак за нокти одговара на кој хороскопски знак! Пронајдете ја вистинската нијанса

Прочитај повеќе

Мат ефект на ноктите за првите есенски денови!

Идејата за мат маникир во светот на убавината постои многу години наназад. Големиот бум го доживеа во 2009 година, кога

Прочитај повеќе

Instagram профили на кои може да пронајдете инспирација за најдобар маникир!

За време на топлите летни месеци, со намалување на облеката, треба да имате на ум дека за некои делови од

Прочитај повеќе

ТРАЕН ЛАК НА НОЗЕТЕ ВО ЛЕТО Е СУПЕР! ЕВЕ ЗОШТО!

Со доаѓањето на летните месеци, време е да ги покажеме нашите нозе. Поради животните навики, но исто така поради годишните

Прочитај повеќе

КАКО ДА СЕ НАШМИНКАТЕ СПОРЕД БОЈАТА НА КОСТИМОТ ЗА КАПЕЊЕ!

Неправилно озлогласената шминка на плажа конечно добива свој легитимитет! Искусно избрана, усогласена лесна летна шминка со костимот за капење ќе

Прочитај повеќе