дома Шминка

Шминка

Нова течна пудра од Chanel што гарантира долготрајност и хидратација!

Мејкап колекцијата Chanel Les Beiges со текот на годините навистина стана уникатна во светот на шминката. Ако сте пробале некој од производите на Les...

Tik Tok трикови за шминкање! Ги издвоив најдобрите!

Tik Tok веќе долго време не е само социјална мрежа, туку место за собирање на кул луѓе. Иако првично беше замислена како платформа за...

Најдобри и најиздржливи пудри за оние кои постојано се во движење!

Постојат многу клучни зборови во индустријата за убавина кои ентузијастите најчесто ги бараат. Секој производ ветува дека ќе го потенцира вашиот внатрешен „сјај“ или...

Природно е најубаво! Нов начин на контурирање на лицето!

Сигурно досега се имате сретнато со мејкап техниката од пред 6-7 години наречена контурирање. Во тие години, контурирањето беше интензивно и многу видливо! Сега...

Колекција на шминки инспирирана од серијата Пријатели!

Пријатели (Friends) e една од најпопуларните серии во историјата. Снимањето на серијата заврши пред 16 години, но повеќето од нас и ден денес ги...

Сè што треба да знаете за брендот за убавина на Selena Gomez – Rare Beauty

Selena Gomez откако во февруари го објави лансирањето на Rare Beauty, обожавателите и бјути ентузијастите со нетрпение чекаа да ги испробаат производите од овој...

Како да изберете пудра кога нема тестери или кога купувате онлајн?

Многу луѓе имаат проблем да ја пронајдат вистинската нијанса на течна пудра поради недоволниот број на понудени нијанси или не знаат како да го...

Бел маникир ќе се носи и преку есен и зима! Пронајдов неколку кул изданија!

Белата боја најмногу ја поврзуваме со летните и пролетните месеци, но и во сезоните што следат. Кога станува збор за трендовите во маникирот, тоа...

Течни пудри кои се добри исто како оние на луксузните брендови!

Честопати имаме големи очекувања од нашата пудра, затоа наоѓањето на вистинската понекогаш е многу тешка задача. Потребно е совршено совпаѓање на бојата на пудрата...

6 трикови за нанесување на сјај за усни кои ќе го променат вашето шминкање!

Од сите производи во вашата мејкап колекција, сјајот за усни е оној производ со кој никогаш не можете да згрешите! Можете да го нанесувате...

Што е прајмер за очи и за што служи?

Заборавете на потребата да ја поправате шминката! Сега, кога императив е да се користи шминка која е постојана и која ни гарантира дека за време...

Токсични состојки во „fake“ шминката: Зошто не треба да ја користите?

Купувањето на мејкап производи може да биде поопасна авантура отколку што можете да си замислите. Не е исто ако некој ви „подметне“ фалсификувана Loius...

Со овој мејкап трик до најдолгите трепки досега!

Ништо повеќе не може да го привлече вниманието, како што може еден нов трик за шминкање, кој веднаш овозможува импресивни резултати. Неодамнешниот пост од...

Зошто ви треба „cushion“ пудра во лето?

Тешко е да не одолеете на сите трендови за убавина и на поплавата на козметички производи што доаѓаат од Јужна Кореја, која последниве години...

Дали карминот ви се размачкува под заштитната маска? Еве како да го спречите!

При излегување од дома покрај тоа што се грижиме со себе да ги понесеме паричникот, мобилниот телефон и клучевите, сега мора да бидеме сигурни...