дома Шминка

Шминка

Нова колекција на кармини каде ќе ја пронајдете совршената нијанса за себе!

Есента секогаш значи новитети што ни ги носат брендовите за убавина, а зборувајќи за новитети, нови кармини во козметичкиот несесер никогаш доволно. За тоа...

Коректор или пудра? Што прво да нанесете? Ви ги откривам тајните на мејкап артистите!

Тајната на речиси секој беспрекорен мејкап изглед, без разлика дали се работи за едноставен и минимален или гламурозен и драматичен изглед, лежи на самиот...

Производ поради кој секој мејкап изглед ќе изгледа беспрекорно!

Зборувајќи за квалитетна шминка, сè започнува од подлогата. Секако, во позадина се подразбира соодветна нега на лицето и редовна рутина за убавина, но кога...

Мејкап совети за дамите со чувствителна кожа!

Чувствителната кожа не е лесна за одржување и секој чекор во рутините за убавина и шминка е исклучително важен. Колку што се става акцент...

Dior претстави нови кармини кои се одлични за нега на усните!

Со возбудливата есенска сезона доаѓаат подеднакво возбудливи есенски мејкап новитети, а Dior оваа сезона приреди вистинско бјути изненадување. За Rouge Dior карминот се вели...

Култниот MAC Studio Fix производ сега доаѓа во ново, попрактично издание!

Еден од најпопуларните производи со потпис на брендот за убавина MAC дефинитивно е Studio Fix течната пудра, а сите обожавателки на овој култен производ...

Црна боја на очите! Дали знаете дека бојата на очите го одредува мејкап изгледот!

Секоја боја на очите има свои особености, а со цел тие потполно да бидат истакнати и да го направат вашиот поглед уште поубав и...

10 трикови за убавина за дами кои не сакаат да се шминкаат!

Ако не сте љубителка на шминкањето, тогаш сигурно сте се запрашале што можете да направите за вашата убавина, односно да постигнете одреден бјути изглед...

Lash Sensational маскара! За раскошен волумен на трепките!

Нема девојка која не сака раскошен волумен на трепките! Но, малку од нас се раѓаат со природно густи и закривени трепки. Повеќето девојки мака...

Мејкап трендови од модните писти што ќе ги носиме оваа есен!

Се поздравуваме од долгите - летни денови, но сепак есента секогаш е возбудлива со многуте новини и трендови што ги носи, а најголемите трендови...

Едноставен и драматичен трик што ќе ви ги промени веѓите!

Веѓите дефинитивно се во центарот на вниманието изминатите неколку години - скоро ниту една жена не носи целосно природни веѓи, бидејќи секогаш може да...

Кафеава боја на очите! Дали знаете дека бојата на очите го одредува мејкап изгледот!

Секоја боја на очите има свои особености, а со цел тие потполно да бидат истакнати и да го направат вашиот поглед уште поубав и...

Изборот на нова пудра ќе биде полесен со овие неколку совети!

Пронаоѓањето на совршена пудра никогаш не е лесно и штом ќе ја најдеме онаа вистинската, едноставно не се одвојуваме од неа. Сепак, за да...

Колекцијата YSL X Zoe Kravitz крие класици што се потребни во секој козметички несесер!

Еден од најзначајните новитети во есенската сезона кој со нетрпение го очекуваме е мејкап колекцијата дизајнирана од Zoe Kravitz за YSL. Соработката помеѓу убавата...

Неколку одлични маскари идеални за кратки трепки!

Пронаоѓањето на идеална маскара не е лесна задача, а кога станува збор за убавината, често откриваме дека маскарата е производ за кој најмногу се...