Коса

ШТО ЈА УНИШТУВА ВАШАТА КОСА НА ЛЕТО? КАКО ДА ЈА ЗАШТИТИТЕ?

Секое лето посветувате големо внимание на производите кои ќе ја заштитат вашата кожа од сонцето, но дали сте свесни за фактот дека сонцето и...

НЕКОЛКУ НАЧИНИ ДА ЈА ЗАШТИТИТЕ КОСАТА ОВА ЛЕТО!

УВ зраците, солената вода, хлорот од базените и сонцето може дополнително да ја оштетат вашата коса во текот на летото. Бирајте Ph неутрални производи за...

НАЈДОБРИОТ ТРЕТМАН ЗА РЕТКА КОСА!

Кога станува збор за третмани за нега на коса, насочени кон тенка и ретка коса, напредната технологија и истражувањето на L'Oréal за биолошкиот механизам...

РЕВИТАЛИЗАЦИЈА НА БЕЗЖИВОТНА КОСА: Kérastase Aura Botanica

Сите љубители на врвните професионални третмани за коса, верувам дека со внимание ќе ја проследат информацијата од Kérastase за нивната линија за нега на...

L’ORÉAL PROFESSIONNEL PRO FIBER ЛИНИЈА ДИЗАЈНИРАНА ЗА ДЛАБИНСКО ОБНОВУВАЊЕ НА КОСАТА

L'Oréal Professionnel одделот за професионални производи на L'Oréal групацијата, во својот богат асортиман посебен акцент посветува на производите дизајнирани да помогнат на оштетената коса...

Кои козметички состојки треба да ги избегнувате! Зошто се штетни?

Козметиката е специфичен производ, бидејќи се нанесува директно на кожата. Знаеме дека кожата апсорбира се што ќе нанесеме, а преку неа тие состојки директно...