Коса

Кои се најбарани производи за убавина за време на пандемија?

Со сигурност може да претпоставите дека кремот за раце е еден од најбараните бјути производи за време на пандемија. Сепак, покрај сите производи за...

Производ за нега на коса кој прави чуда! Olaplex

Olaplex е единствена активна состојка за нега на коса создадена од докторите на наука, д-р Eric Pressly и д-р Craig Hawker. Нивниот изум во...

Опуштете се оваа зима со hygge рутината за убавина!

Ако крстарите на Интернет сигурно сте слушнале за терминот „hygge“ и верувам дека повеќето од вас не знаете што точно значи. Тоа е дански...

Како да заштедите пари кога купувате козметика што редовно ја користите?

Козметиката што редовно ја користите релативно брзо се троши. Ова значи дека со секојдневна употреба на течна пудра ќе треба да ја обновите на...

5 Трикови со кои ќе изгледате беспрекорно секое утро!

Ако утрото би можело да се опише со само еден збор, верувам дека многумина би го опишале само со зборот – „бурно“. Поради оваа...

Блондинки! Како да ја освежите бојата на косата – без боење?

Косата во лето се наоѓа во „неволја“, во смисла дека и треба интензивна нега и регенерација на оштетените влакна. Сонцето, ветерот и морската сол...

Откриваме: Дали сувиот шампон е штетен за вашата коса и теме?

Во текот на изминатите неколку години, сувиот шампон е задолжителен производ за коса во бањата на речиси секоја девојка или жена. Се користи помеѓу...

Посебна грижа за блондинки: “Виолетови” производи против жолти тонови на косата!

Боените блондинки знаат дека русата коса носи голема обврска: потребно е многу време, пари, посветеност и грижа за да се постигне совршена нијанса на...

ТОП БЈУТИ ПРОИЗВОДИ ЗА СОВРШЕНА ЛЕТНА ФРИЗУРА!

Пливање, мрзеливо лежење на плажа освежувајќи се со егзотични коктели, жешки ноќи исполнети со танцување или романтична вечера покрај брег се летни активности кои...

ШТО ЈА УНИШТУВА ВАШАТА КОСА НА ЛЕТО? КАКО ДА ЈА ЗАШТИТИТЕ?

Секое лето посветувате големо внимание на производите кои ќе ја заштитат вашата кожа од сонцето, но дали сте свесни за фактот дека сонцето и...

НЕКОЛКУ НАЧИНИ ДА ЈА ЗАШТИТИТЕ КОСАТА ОВА ЛЕТО!

УВ зраците, солената вода, хлорот од базените и сонцето може дополнително да ја оштетат вашата коса во текот на летото. Бирајте Ph неутрални производи за...

НАЈДОБРИОТ ТРЕТМАН ЗА РЕТКА КОСА!

Кога станува збор за третмани за нега на коса, насочени кон тенка и ретка коса, напредната технологија и истражувањето на L'Oréal за биолошкиот механизам...

РЕВИТАЛИЗАЦИЈА НА БЕЗЖИВОТНА КОСА: Kérastase Aura Botanica

Сите љубители на врвните професионални третмани за коса, верувам дека со внимание ќе ја проследат информацијата од Kérastase за нивната линија за нега на...

L’ORÉAL PROFESSIONNEL PRO FIBER ЛИНИЈА ДИЗАЈНИРАНА ЗА ДЛАБИНСКО ОБНОВУВАЊЕ НА КОСАТА

L'Oréal Professionnel одделот за професионални производи на L'Oréal групацијата, во својот богат асортиман посебен акцент посветува на производите дизајнирани да помогнат на оштетената коса...

Кои козметички состојки треба да ги избегнувате! Зошто се штетни?

Козметиката е специфичен производ, бидејќи се нанесува директно на кожата. Знаеме дека кожата апсорбира се што ќе нанесеме, а преку неа тие состојки директно...