Лице

Најдобри и најиздржливи пудри за оние кои постојано се во движење!

Постојат многу клучни зборови во индустријата за убавина кои ентузијастите најчесто ги бараат. Секој производ ветува дека ќе го потенцира вашиот внатрешен „сјај“ или...

Природно е најубаво! Нов начин на контурирање на лицето!

Сигурно досега се имате сретнато со мејкап техниката од пред 6-7 години наречена контурирање. Во тие години, контурирањето беше интензивно и многу видливо! Сега...

Колекција на шминки инспирирана од серијата Пријатели!

Пријатели (Friends) e една од најпопуларните серии во историјата. Снимањето на серијата заврши пред 16 години, но повеќето од нас и ден денес ги...

Сè што треба да знаете за брендот за убавина на Selena Gomez – Rare Beauty

Selena Gomez откако во февруари го објави лансирањето на Rare Beauty, обожавателите и бјути ентузијастите со нетрпение чекаа да ги испробаат производите од овој...

Како да изберете пудра кога нема тестери или кога купувате онлајн?

Многу луѓе имаат проблем да ја пронајдат вистинската нијанса на течна пудра поради недоволниот број на понудени нијанси или не знаат како да го...

Течни пудри кои се добри исто како оние на луксузните брендови!

Честопати имаме големи очекувања од нашата пудра, затоа наоѓањето на вистинската понекогаш е многу тешка задача. Потребно е совршено совпаѓање на бојата на пудрата...

Токсични состојки во „fake“ шминката: Зошто не треба да ја користите?

Купувањето на мејкап производи може да биде поопасна авантура отколку што можете да си замислите. Не е исто ако некој ви „подметне“ фалсификувана Loius...

Зошто ви треба „cushion“ пудра во лето?

Тешко е да не одолеете на сите трендови за убавина и на поплавата на козметички производи што доаѓаат од Јужна Кореја, која последниве години...

Новата хит Bobbi Brown пудра во форма на серум е како создадена за летните горештини!

За прекрасен и природен изглед на шминка што трае, професионалците ја препорачуваат најновата течна пудра Bobbi Brown Intensive Skin Serum Foundation SPF40. Овој хибриден...

Подгответе се вашата кожа да биде подобрена! Запознајте ја Miracle Second Skin!

Кожата на моето лице раскажува приказна која подготвена сум да ја споделам. Не сум совршена и сакам да ги сокријам несовршеностите, но без да...

Палета со сенки која е идеална за нагласување на исончан тен!

Секоја сезона носи многу нови производи кои нè воодушевуваат со своите иновативни формули. Најновата колекција во ограничено издание Estée Lauder Bronze Goddess Azur нуди...

Одбројуваме до Giveaway: Освојте ги најдобрите Bourjois производи за шминкање!

Во #ОдбројувамеДоGiveaway ви подаруваме производи за шминкање од брендот Bourjois. Откријте ги тајните на париските девојки! Сите го сакаат Париз, но дали знаете што...

Мејкап производи што никогаш порано не сте ги виделе! Kendall by Kylie Cosmetics

Сестрите Jenner во нивната заедничка соработка, покрај палетата со сенки за очи и сјајот за усни лансираа целосно нови мејкап производи. Бјути ентузијастите од целиот...

MAC има нов производ совршен за летна шминка! Еве за што станува збор!

Fix+ Magic Radiance е нов MAC спреј за фиксирање на шминката кој истовремено ја хидрира кожата. Во мејкап заедницата општо е познато дека ниту еден...

Како да изберете најдобра пудра за мрсна кожа?  

Нашата самодоверба зависи од тоа каква е нашата кожа и колку сме задоволни од изгледот, а несигурноста многу лесно може да се забележи на...