дома Нега

Нега

Префрлување на есенска нега на кожата! Овие производи треба да ги замените во вашата рутина!

Промената на сезоните секогаш е добар изговор за да го преиспитате видот и потребите на вашата кожа и уште еднаш да ја корегирате вашата...

„Маскни“ – Бјути последица од носењето заштитни маски!

Здравствените експерти се согласуваат дека носењето на заштитна маска е еден од најодговорните начини во борбата против ширењето на КОВИД-19 вирусот за време на...

Само три производи за поедноставна рутина за нега на кожата! Fenty Skin

Пред неколку години Rihanna го освои светот на убавината со Fenty Beauty, затоа што нејзините производи се наменети за жени од сите раси и...

Направете сами: Магија на вашите нозе со блескавото бронзено масло!

Топлите летни денови бараат кратки здолништа и шорцеви, како и лесни блузи. Но, повеќето од нас не се многу среќни што треба да ги...

Што кога би можеле да ја ресетирате кожата на лицето во текот на една ноќ? L’Occitane Immortelle Reset

Кожата е дел од нервниот систем и постојано комуницира со мозокот, а нејзиниот изглед е одговор на стресот и заморот. Нарушениот квалитет на спиењето...

Маска за обликување и подигнување на брадата е нов хит на социјалните мрежи! Но, дали навистина e ефикасна?

Huda Kattan основач на популарниот мејкап бренд Huda Beauty, чии палети со сенки го освоија светскиот пазар во рекордно време, неодамна лансираше нов бренд...

Совршено прилагоден концепт за нега! Kylie Skin

Здравата нега на кожата започнува со нејзиното нежно чистење! Водена од таа идеја, ултра популарната Kylie Jenner ги претстави првите производи од нејзиниот бренд...

Освежителни термални води за лице и тело е сè што ви треба во лето!

Почетокот и основната нега за сите типови на кожа без оглед на возраста е хидратацијата, а термалните води за лице и тело се посебно...

Ако сакате да се ослободите од темни дамки и неизедначен тен, вашата рутина е Eucerin Anti-Pigment

Како да спречите неизедначеност на бојата на кожата на лицето како и појава на хиперпигментни дамки и флеки! Хиперпигментацијата на кожата е проблем со кој...

Совршена кожа од соништата? Huda Kattan го претстави Wishful

Сопственичката на успешниот мејкап бренд Huda Beauty, светски познатата мејкап артистка, блогер за убавина и претприемач Huda Kattan која има над 45 милиони следбеници...

Ајде да блескаме заедно! Arabica Coffee Scrub by Лила Филиповска

„Мојата вечна потрага по идеален производ кој ќе ја чисти, негува, а истовремено ќе ја потхранува мојата кожа заврши со пилингот зад кој го...

Bioderma прослави 25 години од првата мицеларна вода Sensibio H20

За сите жени кои се подеднакво силни, но и чувствителни! Без разлика на нивната возраст, потекло, верување или искуство. За сите жени кои носат...

MAC има нов производ совршен за летна шминка! Еве за што станува збор!

Fix+ Magic Radiance е нов MAC спреј за фиксирање на шминката кој истовремено ја хидрира кожата. Во мејкап заедницата општо е познато дека ниту еден...

Одбројуваме до Giveaway: Освојте го маслото за тело Lancaster Sun

Во #ОдбројувамеДоGiveaway ви подаруваме масло за тело со заштитен фактор 30 од престижниот бренд Lancaster кој е водечки производител на луксузна козметика за заштита...

Правилна хидратација на кожата е клучот за нејзиниот сјаен изглед! Hyaluron Mist Spray

Како да го вратите полниот сјај на дехидрираната кожа? Кожата е сложен дел од телото на кое му е потребна вода за правилно да функционира....