Усни

Се што треба да знаете за R.E.M. Beauty на Ariana Grande

Ariana Grande е жена со многу таленти, од нејзината супер-успешна музичка кариера и работата како тренер во музичкото шоу „The Voice“, се до добивањето...

Водечката италијанска козметика Kiko Milano отвори продавница во East Gate Mall

Конечно се случи она што многу девојки го посакуваа и го очекуваа со нетрпение, Скопје ја доби првата продавница на италијанскиот водечки бренд за...

MAC Cosmetics доаѓа во FABUspot East Gate

На изненадувањата никогаш крај! MAC Cosmetics пристигнува во FABUspot East Gate! За љубителите на MAC козметиката уште едно изненадување. Отсега, овој бренд може да се...

Како да ја прилагодите шминката на обликот на вашите усни!

Без разлика каква форма имате, сакајте ги и негувајте ги вашите усни, a кога станува збор за шминка еве неколку трикови кои ќе ви...

Lancôme ја лансира најслатката Emily in Paris соработка!

Додека ја чекаме втората сезона од серијата Emily in Paris, која минатата година за момент го полуде целиот свет, од Lancôme доаѓа колекција за...

Шминка за Ноќта на вештерките! 4 идеи за „страшен“ мејкап изглед!

Ноќта на вештерките или попопуларно - Halloween традиционално се слави во САД, Австралија, Канада и Нов Зеланд, но станува се попопуларен и кај нас....

Погледнете колку убаво е уредена новата FABUspot парфимерија во East Gate Mall

FABUspot во East Gate Mall не освои на прв поглед со својот префинет стил и концепт. Накратко, тоа е продажен простор кој поттикнува на...

Дали сте подготвени да се соочите со вашите стравови? Kylie X A Nightmare on Elm Street

На изненадување на бјути ентузијастите Kylie Jenner лансира козметичка линија со хорор тематика наречена A Nightmare on Elm Street. Козметичка линија со тема од хорор...

Најпознатиот црвен кармин штотуку стана уште подобар! MAC Ruby’s Crew

Имам големи Ruby вести за вас! Пристигнаа MAC Ruby’s Crew кармините! Постојат црвени кармини, а потоа постои само MAC Ruby Woo, веројатно најпопуларниот и најпознатиот...

Зачинете го изгледот со колекцијата полна со мода, вкус и талент! MAC Rosalía

MAC Viva Glam - Aute Cuture Starring Rosalía Collection Откако минатата година беше прогласена за амбасадорка на MAC Viva Glam колекцијата, Rosalía се враќа со...

Омилената Elixir парфимерија се претвори во вистинска оаза за убавина во центарот на Скопје!

Elixir парфимериите отсекогаш беа специјални места каде многу жени на кратко можеа да побегнат од напорниот секојдневен живот и да го откријат раскошниот, разиграниот...

Kylie Cosmetics ја претстави роденденската колекција на Kylie Jenner

Брендот Kylie Cosmetics лансираше специјална роденденска мејкап колекција, како традиција што Kylie Jenner ја негува секоја година за да го прослави својот роденден.   View this...

Запознајте го новиот KissKiss Shine Bloom кармин! Бакнеж од природата! 

Нов сјаен кармин Guerlain KissKiss Shine Bloom, 95% природно создаден!  Guerlain со гордост го претстави KissKiss Shine Bloom, новиот 95% природно создаден сјаен кармин кој не прави компромис помеѓу удобноста на усните и...

MAC кармини кои се како вистинска гозба за вашите усни! Lustreglass Sheer-Shine

За да ги задржиме усните убави и негувани, точно на време за оваа сезона, MAC го претстави Lustreglass Sheer-Shine карминот за усни. Се работи...

Anabella станува FABUspot! Иста локација нова Beauty приказна!

Вашето омилено место за разубавување, од денес со ново име – FABUspot! Нова Beauty авантура, со стариот добро познат квалитет, бидејќи вашето задоволство и насмевка...