дома Совети

Совети

Дали знаете како карминот влијае на расположението на жената?

Дали се чувствувате посилни додека ја носите омилената боја на кармин на вашите усни? Врската помеѓу жената и нејзиниот омилен кармин е љубовна приказна која...

Што е пилинг за коса и кои се предностите од неговото користење?

Ако мислевте дека пилингот е резервиран само за кожата на лицето и телото, се излажавте! Не само што е можно да се нанесе на...

Без добро хидрирана кожа нема добар третман против стареење!

Штетното сончево зрачење кое не стивнува ни во зима, повеќечасовната активност пред електронските уреди, пушењето, недостатокот на сон, брзата храна... делуваат на вашата кожа....

Како да ја прилагодите шминката на обликот на вашите усни!

Без разлика каква форма имате, сакајте ги и негувајте ги вашите усни, a кога станува збор за шминка еве неколку трикови кои ќе ви...

Зошто вашиот парфем останува пократко на кожата во постудените денови?

Дали некогаш сте забележале дека во текот на постудените денови вашиот омилен парфем едноставно не може да трае цел ден. Можеби сте помислиле дека...

Зимска нега на кожата во три едноставни чекори! Dr.Hauschka

Ниските температури, сувиот воздух во загреаните простории и студениот ветер можат негативно да влијаат на нашата кожа, која може да стане сува и црвена,...

Како да постигнете ефект на двојно исцртана линија! Двојни „крилја“ со туш за очи!

Навестувањата дека ефектот со двојно исцртана линија на очите со помош на туш за очи или популарно наречен двојни „крилја“ би можел да стане...

Шминка за Ноќта на вештерките! 4 идеи за „страшен“ мејкап изглед!

Ноќта на вештерките или попопуларно - Halloween традиционално се слави во САД, Австралија, Канада и Нов Зеланд, но станува се попопуларен и кај нас....

Откриена е тајната на совршениот туш за очи на Adele!

По долгогодишно чекање, Adele се врати исто како и нејзините беспрекорно исцртани црни линии на очите. Иако денес не можеме да ja замислиме без...

Маникири кои потсетуваат на облаци на ноктите!

Не можеме да замислиме подобар начин да го разубавиме нашето расположение, од пријатното чувство кога на ноктите го имаме еден од најубавите маникири за...

Парфеми што ќе ги почувствуваат сите околу вас, цел ден и долго во текот на ноќта!

Почетокот на секоја сезона е најдобро време за нови предизвици, нови модни парчиња, производи за убавина, рутини за нега на кожа, но и најфини...

Производ за нега во кој вреди да се инвестира малку повеќе – не е СПФ, ниту крем, ниту масло!

Дали ви е позната моќта на еден серум за лице и дали вреди да се инвестира малку повеќе за ја подигнете вашата рутина за...

Ситница со која совршено лакираните нокти ќе траат двојно подолго!

Сигурно сте се запрашале дали квалитетен отстранувач на лак за нокти има влијание врз долготрајноста на маникирот, односно дали совршено лакираните нокти ќе траат...

Зачинете го изгледот со колекцијата полна со мода, вкус и талент! MAC Rosalía

MAC Viva Glam - Aute Cuture Starring Rosalía Collection Откако минатата година беше прогласена за амбасадорка на MAC Viva Glam колекцијата, Rosalía се враќа со...

Го испробав легендарниот Maybelline Instant Eraser и споделувам впечатоци со вас!

Опсесијата со Maybelline Instant Eraser коректорот започна од светската модна сцена. Gigi Hadid и други топ модели и светски познати инфлуенсерки го препорачаа овој...