дома Совети

Совети

Како да изберете најдобра пудра за мрсна кожа?  

Нашата самодоверба зависи од тоа каква е нашата кожа и колку сме задоволни од изгледот, а несигурноста многу лесно може да се забележи на...

Познатата мејкап артистка ги открива тајните на совршениот NO MAKE UP изглед!

За време на топлите денови во интерес на сите нас е да изгледаме беспрекорно, но без многу шминка која дополнително ќе ја оптовари нашата...

6 причини зошто ќе ги обожавате течните руменила!

Течните руменила не се прв избор кога станува збор за купување на мејкап производи. Повеќето од нас користат класични - компактни руменила, а во...

Како да постигнете „no-makeup“ изглед во само 5 чекори?

Ако воопшто ги следите мејкап трендовите сигурно сте слушнале дека во последниве неколку сезони „no make-up make-up“ стилот е во фокусот на шминкањето! Значи,...

Бронзери или самопотемнувачи! Помалку е подобро!

Велат дека светлиот тен е олицетворение на софистицираност и аристократско потекло, но никој не може да го негира фактот дека изгледаме поубаво кога сме...

Baking – техника за шминкање која повторно е во тренд!

Ако мислите дека тајната за совршен изглед на славните личности се крие во Фотошоп и Инстаграм филтрите, не сте во право. Клучот е во...

Правилна хидратација на кожата е клучот за нејзиниот сјаен изглед! Hyaluron Mist Spray

Како да го вратите полниот сјај на дехидрираната кожа? Кожата е сложен дел од телото на кое му е потребна вода за правилно да функционира....

Пастелни маникири кои ќе посакате да ги пробате!

Треба да направите избор на вашиот следен маникир? Инстаграм е полн со прекрасни идеи за маникири кои чекаат да инспирираат некого. Софистицираните, нежни пастелни...

Како да заблескате со еден потег! Мицеларна вода!

Со текот на времето вашата кожа ја губи својата природна и здрава боја, но и нејзината сјајност. Кожата на лицето подлежи на промени и...

Tik Tok вирален мејкап трик за беспрекорно нашминкан тен!

Новата ера на туторијали за убавина официјално започна на новата социјална мрежа - Tik Tok! Ова место на собирање за претежно помлада популација носи...

5 чекори за домашен спа третман на лицето!

Зафатени сте и тешко ви е да најдете време за себе помеѓу работните денови. Но, кога сте дома одвојте малку време за да се...

Пудри со заштитен фактор кои се идеални за сончеви денови!

Сите ги сакаат мултинаменските производи и затоа пудрите со заштитен фактор секогаш се добредојдени во мејкап рутината, особено ако ни овозможуваат убаво покривање и...

Како да направите Foxy eye мејкап изглед за 3 минути!

Ако водите активен живот и ако ви се нижат бројните дневни обврски кои од вас бараат да изгледате одлично во секој момент, тогаш најмногу...

Молив за очи или туш за очи?

Без разлика на потребата да ги нашминкате вашите очи, моментот кога ќе решите да ги потенцирате очите со шминка, зборува дека сте подготвени да...

Најдобрите маскари за долги и закривени трепки без грутки!

Кога размислувате за маскари што може да ги пронајдете во секоја парфимерија, најверојатно ви паѓа на ум некоја од познатите брендови што сте ја...