Маја Тилевска

Во моето професионално работење, секојдневно се среќавам со производи за убавина, најразлични мејкап производи, парфеми, креми за нега. Моите пријатели...

Логоманија – популарен тренд на Instagram за вашите нокти!

Лого од познат моден бренд како инспирација за маникир е популарен тренд на Instagram и може да изгледа одлично ако се почитува минималистичка естетика. Неколку...

Како да изберете темен кармин за вашиот тен?

Кога ќе пристигне постудениот дел од годината, вашиот несесер за шминка доживува пресврт: блескавите, летни кармини ги заменувате со пригушени, потемни тонови. Еден од...

DSQUARED2 Green Wood & Red Wood за живот со страст!

Од модниот бренд DSQUARED2 доаѓа Wood – миризлив проект развиен околу карактеристиките на силен, цврст и отпорен елемент. Брендот DSQUARED2 во 2018 година ги...

Серум за лице што видливо го подобрува тенот во рок од еден час!

Кога станува збор за култни производи, многу високо на списокот со производи е моќниот сојузник со потпис на козметичкиот бренд Estée Lauder. Се работи...

Експертите ве советуваат: Како да носите црвена сенка за очи?

Не се плашите да носите црвен кармин, но кога станува збор за црвена сенка? Звучи како некој авангарден тренд од модна писта кој не...

Три мирисни дијаманти! KKW Fragrance Diamonds

Брендот на суперѕвездата Kim Kardashian West - KKW Fragrance се збогати со нова мирисна колекција KKW Fragrance Diamonds by Kourtney x Kim x Khloe,...

Ова ќе биде најпопуларниот мејкап изглед за зимската сезона!

За „no make up“ мејкап изгледот карактеристично беше употребата на минимална количина на шминка на лицето и освежувачкиот ефект постигнат само со трага од...

Мирис инспириран од магичните ноќи на Париз! Rochas Byzance

Брендот Rochas лансира нов парфем Byzance - модерно толкување на парфемскиот класик на брендот, лансиран во 1987 година како chypre и зачински мирис инспириран...