Маја Тилевска

Во моето професионално работење, секојдневно се среќавам со производи за убавина, најразлични мејкап производи, парфеми, креми за нега. Моите пријатели...

Сè што треба да знаете за брендот за убавина на Selena Gomez – Rare Beauty

Selena Gomez откако во февруари го објави лансирањето на Rare Beauty, обожавателите и бјути ентузијастите со нетрпение чекаа да ги испробаат производите од овој...

За сите љубители на слатки десерти и парфеми кои мирисаат на нив! Escada Candy Love

Escada го лансира женскиот парфем Candy Love како ограничено издание за сите љубители на слатки десерти и парфеми кои мирисаат на нив. Овој забавен...

Како да изберете пудра кога нема тестери или кога купувате онлајн?

Многу луѓе имаат проблем да ја пронајдат вистинската нијанса на течна пудра поради недоволниот број на понудени нијанси или не знаат како да го...

Новата кампања на Valentino ја слави моќта на гласот на Lady Gaga! Voce Viva

Voce Viva е нов парфем на италијанскиот моден бренд Valentino. Лансирањето е придружено со кампања чие лице е американската поп-ѕвезда Lady Gaga. Lady Gaga заштитно...

Префрлување на есенска нега на кожата! Овие производи треба да ги замените во вашата рутина!

Промената на сезоните секогаш е добар изговор за да го преиспитате видот и потребите на вашата кожа и уште еднаш да ја корегирате вашата...

Бесконечно сензуална верзија на оригиналното издание! Dior J’Adore Infinissime

Новиот парфем од мирисното семејство J'Adore Dior е промовиран како J'Adore Eau de Parfum Infinissime и најавен е како бесконечно сензуална верзија на оригиналното...

Бел маникир ќе се носи и преку есен и зима! Пронајдов неколку кул изданија!

Белата боја најмногу ја поврзуваме со летните и пролетните месеци, но и во сезоните што следат. Кога станува збор за трендовите во маникирот, тоа...

Нови скапоцени камења на сестрите Kardashian! KKW Diamond II

Првата мирисна дијамантска трилогија на KKW Fragrance Diamonds By Kourtney X Kim X Khloe беше претставена во октомври 2019 година, прославувајќи ја убавината и...