За Неа

Ново мирисно издание збогатено со Дамаск роза! Gucci Bloom Ambrosia di Fiori

Gucci Bloom - интензивен цветен мирис со тубероза и ноти од кинеската билка орлови нокти е еден од најпродаваните мириси на брендот Gucci. Мирисната...

Мирис кој ги задева сетилата со величествена арома! CK Women Intense

За сите љубители на Calvin Klein парфемите, пристигна најново поглавје на Calvin Klein Women мирисната колекција, со лансирање на Intense верзија која носи впечатлива...

РЕЦЕНЗИЈА: „Оружје“ за вечна борба на пол, страст и љубов! Vanilla Vibes

Сигурно се прашувате која е приказната на мирисите од брендот Juliette Has a Gun? И јас се прашував и долго размислував… После првото прскање...

Boss The Scent Absolute – Ново мирисно дуо од Boss!

Boss The Scent мирисната линија на брендот Hugo Boss беше лансирана во 2015 година со истоименото машко издание, а во 2016 година беше промовиран...

После 7 години нов парфем од Lancôme! Во Скопје беше претставен Idôle

Поминаа 7 години од кога славниот француски бренд Lancôme го лансираше својот последен голем мирис за жени - легендарниот La Vie Est Belle и...

Еxperimentum Crucis – мирис кој го менува светот!

Мирисната колекција Orange Extraordinaire ја проширува линијата на парфеми со Еxperimentum Crucis кој претставува новитет што ја изразува интензивноста на луксузниот материјал, ретка нота...

Универзален парфем без пол и време! Gucci Mémoire d’une Odeur

Брендот Gucci лансира мирис фаворизирајќи ја зелената боја како на амбалажата така и на композицијата која е најавена како минерално-ароматична. Alberto Morillas е парфемер...

Ексклузивно: Ново видео за Lancome Idole парфемот!

Парфемот кој ги помести сите граници и апсолутно ги воодушеви фановите и обожавателите на бути-индустријата, неодамна лансираниот женски парфем Idôle продолжува да фасцинира со...

РЕЦЕНЗИЈА: Се предадов на мирисното патување со Floris Neroli Voyage

Floris како кралски бренд симболизира луксуз и ја одразува благородната елеганција на своите мирисни креации. Внимателно ги одбира најквалитетните состојки и ги комбинира со...

Парфемски новитет со потпис на Dior што едвај чекаме да го испробаме!

Уште во далечната 1951 година, фотографот Henri Cartier-Bresson го „фати“ момент помеѓу Christian Dior и Lucky, еден од неговите омилени модели. Нивната радост на...

Idôle – мирис на иднината! Lancôme испишува ново поглавје за зајакнување на жените!

За Lancôme - францускиот луксузен бренд, секоја жена е единствена, а нејзиниот стил е неповторлив. Повеќе од 80 години, Lancôme е синоним за убавина,...

Почувствувате ја убавината на Тоскана каде и да сте! Acqua di Parma Cipresso di Toscana

Постојат моменти кои се исполнети со позитивна енергија, тоа се моментите кога се чини дека се е возможно. Кога ќе се опуштите, кога ќе...

Промоција на новиот Vanilla Vibes во Anabella Мериот! Juliette Has a Gun раскажува нова летна приказна!

Промоција на парфемот Vanilla Vibes од брендот Juliette Has a Gun се одржа во парфимеријата Anabella во хотел Мериот. Дел од македонските блогери, ТВ...

Ново мирисно дуо! Lacoste Timeless

„Времето стои! На работ помеѓу сонот и реалноста, времето е суспендирано во еден и единствен одлучувачки момент кој изгледа како да трае вечно“ –...

Шишенца во облик на усни во три бои – розова, црвена и нуд! Kylie Jenner by KKW Fragrance

Kim Kardashian и Kylie Jenner ќе ја претстават колекцијата на мириси на брендот Kim Kardashian KKW Fragrance на 23 август 2019 година. Новите мириси...