За Неа

Совршена сум каква што сум! Marc Jacobs Perfect

Најновиот парфем на брендот Marc Jacobs креиран од парфимерот Domitille Michalon-Bertier најавен е како израз на оптимизам и оригиналност, инспириран од мантрата на Marc...

Унисекс мириси од Avon за зајакнување на хемијата помеѓу вас! Интензивен или свеж?

Уникатните унисекс мириси Attraction One на брендот Avon со својот црно-бел контраст се надополнуваат еден со друг! Avon Attraction One мирисите носат нов унисекс...

Armani претставува нов, еколошки прифатлив парфем! Giorgio Armani My Way

Италијанскиот гигант Armani поставува нови стандарди во индустријата за убавина со најавата за лансирањето на новиот женски парфем My Way, мирис на светло бело...

Легендарниот парфем D&G Light Blue достапен во најново издание!

Најновото издание на Dolce&Gabbana Light Blue Love is Love е совршен микс на легендарниот медитерански мирис и нови освежувачки состојки. Слатките гурмански ноти во...

Одбројуваме до Giveaway: Освојте Jean Paul Gaultier Classique!

Во #ОдбројувамеДоGiveaway ви подаруваме мирис кој е дрзок и сладок, ветува задоволство и ги буди чувствата, а тоа е тоалетната вода за жени Jean...

Мирисен контраст на светлина и сенка! Good Girl Suprême

После бројните ограничени изданија на оригиналната верзија на Good Girl мирисната креацијата од 2016 година, Carolina Herrera претстави нова креација во атрактивно шише во...

Сјае и блеска како дијамант! Lady Million Empire Collector Edition 2020

Paco Rabanne Lady Million Empire е мирисна креација на парфимерите Anne Flipo и Jean-Christophe Herault претставена во 2019 година како модерна цветна композиција, доби...

Нова сага за Be Delicious девојката! DKNY Be Extra Delicious

Покрај летното издание DKNY Be Delicious  Summer Squeeze, Donna Karan лансира уште една верзија на оригиналниот DKNY Be Delicious од 2007 година. Со новиот...

Весел мирис за среќни моменти! Aqua Allegoria Orange Soleia

Orange Soleia е дел од мирисната линија Aqua Allegoria на брендот Guerlain, колекција на свежи мириси со софистицирани патеки кои ве покануваат на мирисно...

Одбројуваме до Giveaway: Освојте Chloé Signature тоалетна вода за жени!

Во #ОдбројувамеДоGiveaway ви подаруваме цветен мирис со уникатна свежина кој обзема со својата вечна елеганција. Тоа секако е тоалетната вода за жени Chloé Signature...

Големо деби на Елена Ристеска во светот на парфемите! Погледнете ги нејзините парфеми!

Како уметник кој бара совршенство во се, Елена Ристеска го започна патот за создавање на козметички бренд кој ќе ја пренесе нејзината единствена уметничка...

Ви ја откривам тајната на мирисната пирамида!

Секој парфем се состои од многу различни миризливи есенции чија должина на задржување на кожата варира во зависност од тоа колку време им треба...

Одбројуваме до Giveaway: Освојте го женскиот парфем Daisy Dream!

Во #ОдбројувамеДоGiveaway ви го подаруваме женскиот парфем Marc Jacobs Daisy Dream кој е инспириран од бесконечното сино небо. Дарувањето го организираме заедно со креативната,...

Парфем во привлечна амбалажа во форма на кармин! Givenchy L’Interdit

Мирисната линија L’Interdit на брендот Givenchy е збогатена со нов производ, парфем достапен во многу привлечна амбалажа во форма на кармин. Препознатливата мирисна формула...

Верувајте во своите соништа! Mugler Angel Nova

Mugler ја претстави новата хероина од мирисната линија Angel, наречена Angel Nova. Женскиот парфем Angel Nova е опишана како наметлив, неодолив и смел мирис...