Niche

РЕЦЕНЗИЈА: „Оружје“ за вечна борба на пол, страст и љубов! Vanilla Vibes

Сигурно се прашувате која е приказната на мирисите од брендот Juliette Has a Gun? И јас се прашував и долго размислував… После првото прскање...

Парфемите Kilian – мирисна хармонија на луксузот!

Наследникот на компанијата која има долгогодишна традиција во производство на коњак, станува пионер во промовирање на луксузот. Kilian Hennessy одлучува да ја продолжи семејната...

Portrayal! Доминантен и драматичен мирис во семејството Amouage

Претходната Amouage парфемска креација од 2018 година не водеше во 80тите години на XX век, во њујоршкиот клуб 54, додека новата мирисна креација Portrayal...

Еxperimentum Crucis – мирис кој го менува светот!

Мирисната колекција Orange Extraordinaire ја проширува линијата на парфеми со Еxperimentum Crucis кој претставува новитет што ја изразува интензивноста на луксузниот материјал, ретка нота...

РЕЦЕНЗИЈА: Се предадов на мирисното патување со Floris Neroli Voyage

Floris како кралски бренд симболизира луксуз и ја одразува благородната елеганција на своите мирисни креации. Внимателно ги одбира најквалитетните состојки и ги комбинира со...

Почувствувате ја убавината на Тоскана каде и да сте! Acqua di Parma Cipresso di Toscana

Постојат моменти кои се исполнети со позитивна енергија, тоа се моментите кога се чини дека се е возможно. Кога ќе се опуштите, кога ќе...

Промоција на новиот Vanilla Vibes во Anabella Мериот! Juliette Has a Gun раскажува нова летна приказна!

Промоција на парфемот Vanilla Vibes од брендот Juliette Has a Gun се одржа во парфимеријата Anabella во хотел Мериот. Дел од македонските блогери, ТВ...

Светот на Floris! Парфемите што ги користи кралското семејство сега и кај нас!

Floris London е британско парфемско семејство основано во далечната 1730 година, кое обезбедува бескомпромисни мириси. Floris е едно од најстарите парфемски семејства во светот...

Дознајте кои мириси се добитници на парфемскиот Оскар за 2019!

Категоријата „најдобар парфем“ е доста субјективна затоа што секој има свој омилен фаворит и исклучително е тешко да се даде титулата најдобар меѓу најдобрите...

Парфеми кои целосно ќе ве обземат! CoSTUME NATIONAL

Подгответе се за нови приказни и уникатни мирисни ноти со италијански потпис - CoSTUME NATIONAL CoSTUME NATIONAL - моден бренд! Модниот бренд CoSTUME NATIONAL е основан...

Мирис на бели багреми од Медитеранот! Tom Ford Fleur de Portofino Acqua

Tom Ford го лансира новиот мирис Fleur de Portofino Acqua од Neroli Portofino мирисната колекција, што претставува свежа интерпретација на Fleur de Portofino -...

Дознајте кои се новите мирисни креации од Tom Ford!

Tom Ford ги претстави новитетите од своите две мирисни линии, новото издание на популарниот мирис Tuscan Leather од 2007 година кој припаѓа на линија...

РЕЦЕНЗИЈА: Мирис кој влијае на расположението на другите кои ве опкружуваат! Roja Elixir

Да бидете запаметени по мирис е најголем комплимент кој може да го добиете. Кога некој повторно ќе го почувствува истиот тој мирис, спомените за...

Roja Parfums – најлуксузен светски бренд за парфеми!

Создаден од британскиот парфимер Roja Dove, Roja Parfums во светот е признат како најлуксузен светски бренд за парфеми. Само најдоброто е доволно добро! Парфимерот Roja Dove...

Интервју со Paolo Terenzi! Познат мастер парфимер и најголемо име во светот на niche парфемите!

Скопје деновиве го угости познатиот мастер парфимер и најголемото име во светот на niche парфемите, Paolo Terenzi. Талентиран, неконвенционален и маестрален познавач во создавањето...