Лице

5 чекори за правилно користење на ролер за лице од жад!

Веќе подолго време малата бјути алатка - ролер за лице, ги има освоено срцата на оние кои се грижат за својата убавина. Како посебен...

Guerlain и UNESCO ќе ги оспособат жените преку програмата „Жени за пчелите“ под покровителство на Angelina Jolie

Најгласна улога на Angelina Jolie досега? Зајакнување на жените пчелари! Guerlain со здружени сили со UNESCO и Angelina Jolie како покровител на кампањата за промоција...

Одбројуваме до Giveaway: Освојте производи од Neutrogena – број еден skincare бренд во Америка!

Не еден подарок, дури шест подароци за најсреќните тројца следачи! Во #ОдбројувамеДоGiveaway ви подаруваме многу вредни Neutrogena производи. Дарувањето го организираме заедно со мејкап артистката...

6 совети на Корејките за сјајна кожа кои можете да ги примените!

Досега сите станавме свесни за „чудата“ што ги прават корејските козметички производи. Оваа категорија производи за убавина ни ги даде популарните „sheet“ маски, „cushion“...

Фини линии наспроти брчки! Која е разликата?

Сите процеси што се случуваат на кожата како што старееме (промена на бојата, губење на цврстината, безживотниот изглед) може да се поправат со козметички...

Не дозволете загадувачите од воздухот длабоко да продрат во кожата! Skin Detox

Загадувањето на воздухот фактор за предвремено стареење! Дали знаевте дека загадувањето на воздухот е значаен фактор за предвременото стареење на кожата, кое забрзано се зголемува...

Зошто сум воодушевена од новата формула на овој врвен серум! Advanced Génifique

Серумот Advanced Génifique во бјути круговите е присутен подолго време. Најновата измена на формулата вклучува состојки кои се резултат на 16 години истражувања и...

Ви откривам како „работат“ производите што го минимизираат изгледот на порите?

Кога би имале магично стапче за убавина, прво нешто што би направиле е да ги избришеме порите од лицето. Овие мали досадни дупчиња се...

Во Eucerin го пронајдоа решението како да го забават стареењето!

Кристално сјајна кожа и по првите знаци на стареење! Идеалот за мазна, кристално чиста кожа без акни, видливи пори или брчки постои откако постои човекот....

Што ја прави жената убава? Neutrogena

Она што го издвојува брендот Neutrogena од другите е тоа што ја прифати оваа реченица не само како слоган за нивните производи, туку како...

Пудри во облик на серум се совршени за сува кожа!

Во интерес на подобрување на рутините за убавина се појавуваат голем број на хибридни производи за шминка кои обезбедуваат нега. Најпопуларни нови производи во...

5 производи за нега на кожа што се користат исклучиво навечер!

Негата на кожата е полна со правила: отстранија шминката, не заборавајте антирид, редовно нанесете СПФ заштита и одредени производи користете ги за ноќна нега!...

Погледнете како изгледа колекцијата за нега на Jennifer Lopez и од кои производи се состои!

Нема потреба да се трошат зборови за тоа како изгледа феноменалната Jennifer Lopez. Во нејзината шеста деценија од животот таа е во најдобра форма...

Скинимализам е тренд за убавина што ни е потребен на сите!

После секој максимализам почнуваме од почеток, односно враќање кон едноставноста и минимализмот. Сите се согласуваме кога ќе кажеме дека токму тоа ни треба во...

Овој мелем за нега достапен и за вас го обожаваат Beyoncé и Nicole Kidman!

Eucerin Aquaphor е омилен производ за нега на кожата на многу суперѕвезди и тоа со добра причина! За време на постудениот период од годината, сосема...