Блог

Откријте ја новата тонирана крема за подобрување на тенот на кожата! Bourjois Healthy Mix Tinted Beautifier

Ви ја претставувам новата тонирана крема од брендот Bourjois, Healthy Mix Clean Tinted Beautifier. Жените од Париз никогаш не прават компромис кога станува збор за...

Што е пилинг за коса и кои се предностите од неговото користење?

Ако мислевте дека пилингот е резервиран само за кожата на лицето и телото, се излажавте! Не само што е можно да се нанесе на...

Без добро хидрирана кожа нема добар третман против стареење!

Штетното сончево зрачење кое не стивнува ни во зима, повеќечасовната активност пред електронските уреди, пушењето, недостатокот на сон, брзата храна... делуваат на вашата кожа....

Се што треба да знаете за R.E.M. Beauty на Ariana Grande

Ariana Grande е жена со многу таленти, од нејзината супер-успешна музичка кариера и работата како тренер во музичкото шоу „The Voice“, се до добивањето...

Како да ја прилагодите шминката на обликот на вашите усни!

Без разлика каква форма имате, сакајте ги и негувајте ги вашите усни, a кога станува збор за шминка еве неколку трикови кои ќе ви...

Зошто вашиот парфем останува пократко на кожата во постудените денови?

Дали некогаш сте забележале дека во текот на постудените денови вашиот омилен парфем едноставно не може да трае цел ден. Можеби сте помислиле дека...

Зимска нега на кожата во три едноставни чекори! Dr.Hauschka

Ниските температури, сувиот воздух во загреаните простории и студениот ветер можат негативно да влијаат на нашата кожа, која може да стане сува и црвена,...

Како да постигнете ефект на двојно исцртана линија! Двојни „крилја“ со туш за очи!

Навестувањата дека ефектот со двојно исцртана линија на очите со помош на туш за очи или популарно наречен двојни „крилја“ би можел да стане...

Valentino парфеми со кои е опседнат интернетот!

На интернет има еден куп експерти и тоа сите го знаеме, но интернетот навистина е место каде што можете да најдете се! Понекогаш се...

Маскара со повеќе од 100.000 оценки со 5 ѕвезди! Essence Lash Princess

Помеѓу чудесните креми против стареење, серумите за врвен сјај и формулите кои ја регенерираат кожата има еден производ за шминкање со пристапна цена чија...

Парфеми кои секоја Французинка ги користела барем еднаш во животот!

Французинките, кои многу жени ги сметаат за идеални кога станува збор за тенот, косата, стилот, ставот и стасот, знаат многу за парфемите. Не е...

Шминка за Ноќта на вештерките! 4 идеи за „страшен“ мејкап изглед!

Ноќта на вештерките или попопуларно - Halloween традиционално се слави во САД, Австралија, Канада и Нов Зеланд, но станува се попопуларен и кај нас....

Погледнете колку убаво е уредена новата FABUspot парфимерија во East Gate Mall

FABUspot во East Gate Mall не освои на прв поглед со својот префинет стил и концепт. Накратко, тоа е продажен простор кој поттикнува на...

Gillian Anderson го обожава Clinique Moisture Surge кој ги брише брчките и ја храни кожата!

Безусловна е љубовта на Gillian Anderson кон хидратантниот крем Clinique Moisture Surge и затоа во секоја прилика го истакнува како најзаслужен производ за нејзиниот...

Откриена е тајната на совршениот туш за очи на Adele!

По долгогодишно чекање, Adele се врати исто како и нејзините беспрекорно исцртани црни линии на очите. Иако денес не можеме да ja замислиме без...