Блог

Пет трикови за безболно кубење веѓи!

Дали сте меѓу оние кои не веруваат на никого освен на себеси кога станува збор за кубење веѓи? Некои од вас целата работа ја...

Mирисно сонце во парфемско шише! Guerlain Aqua Allegoria Bergamote Calabria

Идејата за мирисно сонце во парфемско шише, брендот Guerlain многу успешно ја претставува преку мирисната колекција Aqua Allegoria. Еден од мирисите во колекцијата е...

Зошто овој производ за нега на коса е еден од најпродаваните во 2020 година?

Постојат многу култни производи за убавина, но за да го постигнат врвот на популарноста тие навистина треба да се докажат. Можеби изгледа дека бјути...

Нова кампања за Chanel N°5

Chanel пишува ново поглавје во приказната за легендарниот парфем Chanel N°5 со нова рекламна кампања. Заштитно лице на парфемот е француската актерка Marion Cotillard,...

Дознајте кои се најбарани производи од брендот The Ordinary!

Брендот The Ordinary ја трансформираше козметичката индустрија кога на потрошувачите им понуди производи со ефикасни резултати, но со прифатливи цени. The Ordinary тоа го...

Поинаква креација со мошус! Juliette Has a Gun Musc Invisible

Мошус во парфем... тоа може да биде голем парфемски успех, но и разочарување, ретко нешто помеѓу. Тешко е да се компонира мирис со мошус...

Неколку знаци дека носите погрешна течна пудра!

Корисно е да знаете повеќе информации за вашата кожа на лицето пред да се одлучите да купите течна пудра. На пример, како најдобро да...

Lancôme го освои парфемскиот Оскар за најдобар женски мирис за 2020 година!

Секоја година The Fragrance Foundation ја доделува наградата Fi-Fi која може да се опише како еден вид на Оскар во светот на парфемите. Членовите...

5 правила за шминкање кои можете слободно да ги прекршите!

Некои правила за шминкање постојат со децении и сеуште слепо ги следиме. Но, знајте дека перцепцијата за убавина се смени, како и техниките за...

Продолжете ја издржливоста и матирајте ја шминката со корејскиот трик „jamsu“!

Прекумерното сјаење на кожата под шминката е многу чест проблем кај мрсен или комбиниран тип на кожа. За матирање на лицето обично користиме транспарентна...

Како се чувствувате? Идеален парфем за секое расположение!

Ви недостасуваат летните денови, уживате во есенската атмосфера или сте страствен истражувач на природата – постојат парфеми кои ќе одговараат на секое расположение. Избор на...

8 начини да го забрзате сушењето на лакот!

Жената е беспомошна само додека не и се исуши лакот, нели? Знаеме дека најголемата „болка“ при лакирањето на ноктите е самото чекање целосно да...

Како да ја постигнете убавината на една француска девојка?

Актерката Lily Collins минатата година помина четири месеци во Париз на снимањето на новата серија „Emily in Paris“. Серијата нуди поглед на историските знаменитости...

Овој крем е еден од најпопуларните оваа година!

Негата на кожата дефинитивно се најде во центарот на вниманието оваа година. Во парфимериите производите за нега на кожата се меѓу најпродаваните производи. Но,...

Есенските денови бараат нешто поспецифични парфеми! Шопинг водич за вас!

Пристигна времето кога настрана ќе ги оставиме нашите цитрусни и лесни цветни парфеми и ќе се свртиме кон некои помоќни миризливи композиции. Постудените температури...