дома Парфеми За Него

За Него

Мирисна композиција создадена за амбициозен маж! Boss Bottled Eau de Parfum

Најновиот мирисен чекор за Boss Bottled колекцијата од брендот Hugo Boss е различен од претходните изданија со поинтензивна композиција на новиот Boss Bottled Eau...

Новиот модерен „крал“ станува позаводлив! Dolce&Gabbana K Eau de Parfum

После минатогодишниот K Dolce&Gabbana машки мирис претставен во концентрација на тоалета вода што ја славеше новата ера на машкост, вистина, лојалност и љубов, брендот...

Поинтензивна верзија! Viktor&Rolf Spicebomb Night Vision Eau de Parfum

Брендот Viktor&Rolf презентира нова, поинтензивна верзија на Spicebomb Night Vision изданието како парфемска вода со ориентална композиција. Eau de Parfum изданието во парфимериите се...

Мирис кој го слави белиот спорт! Lacoste Match Point

Брендот Lacoste уште еднаш го слави белиот спорт и тенисот како инспирација. Најновата креација за мажи Match Point e претставен како дрвенест ароматичен мирис,...

Најсексипилниот морнар на светот во нова креација! JPG Le Male Le Parfum

Брендот Jean Paul Gaultier последниве години лансираше навистина одлични мирисни креации: Scandal, Classique Pin Up, La Belle, Le Male Aviator и други. Le Male -...

Ексклузивно: Елена Ристеска објави неверојатно видео за нејзините парфеми!

После официјалното претставување на парфемите со нејзиниот потпис, Елена Ристеска продолжува да фасцинира со својата приказна, објавувајќи видео за Era парфемите. Во главна улога,...

Унисекс мириси од Avon за зајакнување на хемијата помеѓу вас! Интензивен или свеж?

Уникатните унисекс мириси Attraction One на брендот Avon со својот црно-бел контраст се надополнуваат еден со друг! Avon Attraction One мирисите носат нов унисекс...

Легендарниот парфем D&G Light Blue достапен во најново издание!

Најновото издание на Dolce&Gabbana Light Blue Love is Love е совршен микс на легендарниот медитерански мирис и нови освежувачки состојки. Слатките гурмански ноти во...

Мистериозен, неконвенционален мирис! Gucci Guilty Pour Homme Eau de Parfum

Со претставувањето на Gucci Guilty Pour Homme Eau de Parfum, уште еден нов мирис се придружува во Guilty универзумот. Со интензивирање на мистериозноста и...

Весел мирис за среќни моменти! Aqua Allegoria Orange Soleia

Orange Soleia е дел од мирисната линија Aqua Allegoria на брендот Guerlain, колекција на свежи мириси со софистицирани патеки кои ве покануваат на мирисно...

Мирис совршен за недопирлив заводник со впечаток на лошо момче! YSL L’Homme Le Parfum

Yves Saint Laurent Beauté со гордост го претстави L’Homme Le Parfum. Како богата мешавина на килибарни дрвенести ноти и кедар, Le Parfum претставува врвен...

Големо деби на Елена Ристеска во светот на парфемите! Погледнете ги нејзините парфеми!

Како уметник кој бара совршенство во се, Елена Ристеска го започна патот за создавање на козметички бренд кој ќе ја пренесе нејзината единствена уметничка...

Ви ја откривам тајната на мирисната пирамида!

Секој парфем се состои од многу различни миризливи есенции чија должина на задржување на кожата варира во зависност од тоа колку време им треба...

Нова дефиниција за урбаност! Cerruti 1881 Silver

За да ја прослави 30-годишнината од машкиот мирис Cerruti 1881 дизајниран од Nino Cerruti, брендот Cerruti лансира ново издание на легендарниот парфем наменет за...

Сонце, плажа и летни намалени цени на целиот асортиман!

Летото пристигнува и сите сме во потрага по свеж, но постојан летен мирис. Сепак, кога се работи за избор на летен парфем нештата можат...