дома Парфеми За Него

За Него

Преполн со контрасти! Byredo Mumbai Noise

Byredo Mumbai Noise - Слика на модерниот Мумбај, преполн со контрасти! Преку новиот парфем Mumbai Noise, основачот на брендот Byredo, Ben Gorham посака да се...

Versace Eros сега како чист парфем!

Versace одлучи да ја прошири мирисната линија Eros, нудејќи ја најновата верзија на популарниот машки мирис. После дебито со Eros Eau de Toilette лансиран...

MAC Cosmetics доаѓа во FABUspot East Gate

На изненадувањата никогаш крај! MAC Cosmetics пристигнува во FABUspot East Gate! За љубителите на MAC козметиката уште едно изненадување. Отсега, овој бренд може да се...

Зошто вашиот парфем останува пократко на кожата во постудените денови?

Дали некогаш сте забележале дека во текот на постудените денови вашиот омилен парфем едноставно не може да трае цел ден. Можеби сте помислиле дека...

Спој на екстраваганција и слобода во шишенце! Xerjoff

Xerjoff е италијански луксузен бренд создаден од Sergio Momo во 2003 година. Нуди карактеристични мириси создадени од најдобрите состојки, спакувани во неверојатни амбалажи. Тоа...

Парфеми кои секоја Французинка ги користела барем еднаш во животот!

Французинките, кои многу жени ги сметаат за идеални кога станува збор за тенот, косата, стилот, ставот и стасот, знаат многу за парфемите. Не е...

Погледнете колку убаво е уредена новата FABUspot парфимерија во East Gate Mall

FABUspot во East Gate Mall не освои на прв поглед со својот префинет стил и концепт. Накратко, тоа е продажен простор кој поттикнува на...

Ова се потписи на сонцето! Acqua di Parma Lily of the Valley и Oud & Spice

Познатиот италијанскиот бренд Acqua di Parma претстави два нови парфеми: Lily of the Valley за оние кои сакаат цветни мириси и Oud & Spice...

The One Gold – најпрестижното мирисно дуо од Dolce & Gabbana

Ви ги претставувам The One Gold и The One For Men Gold - најпрестижното ново мирисно дуо од Dolce & Gabbana. Врз основа на...

Нов еликсир, моќен и неопходен! Dior Sauvage Elixir

Dior го лансира Sauvage Elixir како нова верзија на оригиналниот Dior Sauvage од 2015 година. Новото издание ветува „екстремна концентрација“ на модерна ароматична мирисна...

Омилената Elixir парфимерија се претвори во вистинска оаза за убавина во центарот на Скопје!

Elixir парфимериите отсекогаш беа специјални места каде многу жени на кратко можеа да побегнат од напорниот секојдневен живот и да го откријат раскошниот, разиграниот...

Наскоро! Британскиот бренд Jo Malone London во FABUspot парфимерии!

Британскиот луксузен бренд за мириси, Jo Malone London е познат по елегантните мириси, луксузни свеќи и козметика за нега на тело. Од лансирањето на...

Mирис со жестоко креативно срце! Jimmy Choo Urban Hero Gold Edition

По лансирањето на Urban Hero во 2019 година, Jimmy Choo со гордост го претстави Urban Hero Gold Edition, софистициран нов член на семејството Urban...

Бидете дел од создавањето на современ мит! Burberry Hero

Burberry со задоволство во јавноста го претстави Burberry Hero и ја откри кампањата за новиот мирис за мажи, рекламиран од актерот номиниран за Оскар,...

Ве молиме за аплауз за новиот симбол на уметноста! Bond No.9 Off-Broadway

Одмотајте го црвениот килим за Off-Broadway! Не знаеме кога театрите повторно ќе бидат отворени или можеби Netflix ќе го замени искуството на претставување во живо...