дома Шминка Очи и веѓи

Очи и веѓи

Што е прајмер за очи и за што служи?

Заборавете на потребата да ја поправате шминката! Сега, кога императив е да се користи шминка која е постојана и која ни гарантира дека за време...

Токсични состојки во „fake“ шминката: Зошто не треба да ја користите?

Купувањето на мејкап производи може да биде поопасна авантура отколку што можете да си замислите. Не е исто ако некој ви „подметне“ фалсификувана Loius...

Со овој мејкап трик до најдолгите трепки досега!

Ништо повеќе не може да го привлече вниманието, како што може еден нов трик за шминкање, кој веднаш овозможува импресивни резултати. Неодамнешниот пост од...

Новите сенки за очи се меки како облаци! MAC Powder Kiss

Со нежен фокус истакнете ги очите ова лето! Powder Kiss сенките за очи од брендот MAC Cosmetics даваат нежна мат боја на очните капаци...

Најновата Naked палета ќе биде совршен додаток за секој мејкап изглед на очите!

Нежно розовата станува минатото, а виолетовата нова водечка нијанса! Запознајте ја палетата на сенки од брендот Urban Decay – Naked Ultraviolet. Тоа е комбинација...

Палета со сенки која е идеална за нагласување на исончан тен!

Секоја сезона носи многу нови производи кои нè воодушевуваат со своите иновативни формули. Најновата колекција во ограничено издание Estée Lauder Bronze Goddess Azur нуди...

Одбројуваме до Giveaway: Освојте ги најдобрите Bourjois производи за шминкање!

Во #ОдбројувамеДоGiveaway ви подаруваме производи за шминкање од брендот Bourjois. Откријте ги тајните на париските девојки! Сите го сакаат Париз, но дали знаете што...

Мејкап производи што никогаш порано не сте ги виделе! Kendall by Kylie Cosmetics

Сестрите Jenner во нивната заедничка соработка, покрај палетата со сенки за очи и сјајот за усни лансираа целосно нови мејкап производи. Бјути ентузијастите од целиот...

Тренд за кој се зборува во светот на убавината, а можете да го пробате и дома!

На бјути сцената уште од 2012 година доминира трендот на густи веѓи, инспириран од манекенката Cara Delevingne и нејзините бујни веѓи за кои воздивнуваа...

Познатата мејкап артистка ги открива тајните на совршениот NO MAKE UP изглед!

За време на топлите денови во интерес на сите нас е да изгледаме беспрекорно, но без многу шминка која дополнително ќе ја оптовари нашата...

9 изненадувачки факти што не сте знаеле за MAC Cosmetics

Можеби вие сте MAC обожавател кој во секој момент поседува по неколку производи од овој мејкап бренд или можеби сте MAC зависник кој секогаш...

Како да постигнете „no-makeup“ изглед во само 5 чекори?

Ако воопшто ги следите мејкап трендовите сигурно сте слушнале дека во последниве неколку сезони „no make-up make-up“ стилот е во фокусот на шминкањето! Значи,...

Како да направите Foxy eye мејкап изглед за 3 минути!

Ако водите активен живот и ако ви се нижат бројните дневни обврски кои од вас бараат да изгледате одлично во секој момент, тогаш најмногу...

Молив за очи или туш за очи?

Без разлика на потребата да ги нашминкате вашите очи, моментот кога ќе решите да ги потенцирате очите со шминка, зборува дека сте подготвени да...

Avon лансираше природна веганска мејкап линија – Distillery која ја слави чистата убавина!

Продолжувајќи го своето совесно производство и понуда на врвни природни производи, Avon лансира линија на вегански производи за шминка - Distillery. Производите за шминка...