дома Шминка Очи и веѓи

Очи и веѓи

Професионална техника како да извиткате кратки и прави трепки!

Ако сте родени со природно кратки трепки, мора да ви е позната „борбата“ за постигнување на впечатлив изглед на трепките. Кратките и прави трепки...

Дознајте кој е најновиот тренд што ги освојува социјалните мрежи! „Halo Eye“

Дали сте подготвени за нов пресврт во класичниот начин на нанесување шминка на очи? Никој не негира дека „smokey eye“ техниката на нанесување на...

Обожаваната Idôle линија лансира врвна маскара која ќе ве воодушеви!

Новата маскара Idôle од реномираниот бренд Lancôme воодушевува не само со својата исклучителна формула, туку и со беспрекорниот дизајн. Idôle е симбол на модерната, современа...

Најновата Maybelline маскара стана вирална и веќе се распродаде!

Сите обожаваме нови производи за шминкање, но нема ништо подобро од тоа кога тие ќе нè соборат со своите одлични формули и резултати. Кога...

Како да користите серум за трепки и маскара во иста рутина?

Кога посакувате долги и волуменски трепки, честопати се одлучувате за надоградба со вештачки трепки, а со тоа можете да ги оштетите вашите природни трепки....

Зошто не треба да ја отстранувате шминката со влажни марамчиња? Само погледнете го ова видео!

Влажните марамчиња за отстранување на шминка не ја чистат кожата! Многу експерти од индустријата за убавина се согласуваат во една работа - производите како влажни...

Што е „tubing“ маскара и дали веќе ја користите?

Веројатно сте чуле за водоотпорни маскари, па дури и fiber маскари, но колку ви е познат „tubing“ типот на маскари? Овој производ во последно...

Дали сакате да постигнете ефект на поголеми очи? Користете го трикот на Victoria Beckham!

Во деновите пред Инстаграм, очите на Victoria Beckham не ги гледавме премногу. Добро е познато дека познатата пејачка и моден дизајнер своите очи сакаше...

Трендовите за зимска шминка ставаат фокус на очите! Ќе ги постигнете со овие четири трикови!

Дозволете си мала мејкап трансформација за да ги испробате зимските трендови во шминкањето. Се носат нагласени очи, а мејкап артистите предлагаат сè што можеби...

Mrs.Claus трансформација со шминка и фризура за Нова Година! Makeup by Kika

Кристина Илоски позната во светот на убавината како Makeup by Kika за своите обожаватели специјално се трансформира со шминка и фризура како Mrs.Claus, за...

Мачкаста линија! Така едноставен, но впечатлив мејкап изглед!

Малку продолжената линија со туш за очи надвор од рамката на очите, позната како „cat eye“ е една од најпопуларните и најстарите мејкап техники. Историјата...

Бјути ентузијастите се опседнати со новиот корејски бренд Kaja Beаuty!

На полиците во Sephora има нов мејкап бренд кој ги воодушеви Instagram и Tik Tok мејкап ентузијастите. Ако и вие ги обожавате корејските К-Beаuty...

Мејкап изгледи што ќе ве инспирираат!

Познатите личности се вистински извор на инспирација, затоа решив со вас да ги споделам нивните мејкап изгледи кои можат да станат ваш избор за...

На окото му треба рај! L’Oréal Paris Lash Paradise маскара!

Ефикасна во обезбедување на неверојатен волумен на трепките, маскарата L'Oréal Paris Lash Paradise сега доаѓа со формула која ќе ги направи вашите трепки со...

Најубава празнична мејкап колекција! Kylie X The Grinch

Мејкап колекција која предизвикува носталгија повеќе од било кога досега! Kylie Jenner се инспирираше од детството за нејзината најнова празнична колекција за нејзиниот бренд Kylie...