дома Парфеми

Парфеми

Роза во слатка гурманска прегратка! L’Occitane Rose Calisson

Новата мирисна креација на брендот L'Occitane en Provence е создадена како модерна интерпретација на Rose мирисот. Rose Calisson е со богато срце од рози,...

Совршен спој на тело и душа! Juliette has a Gun Musc Invisible

Musc Invisible e новиот, неодолив мирис на брендот Juliette has a Gun. Зборови на креаторот на парфемот Romano Ricci! „После Vanilla Vibes, се пронајдов себеси соочувајќи...

Безгрижна авантура во разигран рај! Michael Kors Wonderlust Eau de Voyage

Парфемската линија Michael Kors Wonderlust лансирана со истоимениот парфем во 2016 година е инспирирана од концептот „бегство од реалноста“ и патувања на егзотични локации....

Есенските денови бараат нешто поспецифични парфеми! Шопинг водич за вас!

Пристигна времето кога настрана ќе ги оставиме нашите цитрусни и лесни цветни парфеми и ќе се свртиме кон некои помоќни миризливи композиции. Постудените температури...

Опасно раскошен и еротски мирис! Tom Ford Bitter Peach

Најновиот додаток на Tom Ford „high-end“ мирисната колекција Private Blend е парфемот Bitter Peach. Новиот мирис Bitter Peach како и претходното издание Lost Cherry...

Мириси кои предизвикуваат патување во непознат свет! Roberto Cavalli Paradise Found

Roberto Cavalli го претстави новиот миризлив пар Paradise Found, направен да наслика егзотични мириси на тропски цвеќиња и растенија и да создаде илузија на...

Неверојатна привлечност! Versace Pour Femme Dylan Turquoise

Versace Pour Femme Dylan Blue беше лансиран во 2017 година како пандан на машкиот парфем Dylan Blue од 2016 година. Оваа цветно-овошна композиција Donatella...

Lenny Kravitz како ново заштитно лице на Yves Saint Laurent парфемот!

YSL Beauty доби ново заштитно лице - американската поп и рок ѕвезда Lenny Kravitz. Неговата ќерка Zoë е бренд амбасадор и заштитно лице на...

Убавина во ново светло! Guerlain Shalimar Philtre de Parfum

Мастер парфимерот на Guerlain, Thierry Wasser најави нова варијација на легендарниот парфем Shalimar, верен на духот на оригиналното издание, ре-оркестриран за да ја нагласи...

За сите љубители на слатки десерти и парфеми кои мирисаат на нив! Escada Candy Love

Escada го лансира женскиот парфем Candy Love како ограничено издание за сите љубители на слатки десерти и парфеми кои мирисаат на нив. Овој забавен...

Новата кампања на Valentino ја слави моќта на гласот на Lady Gaga! Voce Viva

Voce Viva е нов парфем на италијанскиот моден бренд Valentino. Лансирањето е придружено со кампања чие лице е американската поп-ѕвезда Lady Gaga. Lady Gaga заштитно...

Бесконечно сензуална верзија на оригиналното издание! Dior J’Adore Infinissime

Новиот парфем од мирисното семејство J'Adore Dior е промовиран како J'Adore Eau de Parfum Infinissime и најавен е како бесконечно сензуална верзија на оригиналното...

Нови скапоцени камења на сестрите Kardashian! KKW Diamond II

Првата мирисна дијамантска трилогија на KKW Fragrance Diamonds By Kourtney X Kim X Khloe беше претставена во октомври 2019 година, прославувајќи ја убавината и...

Мирис создаден за носење како елегантен ритуал пред спиење! Chanel Coco Mademoiselle L’Eau Privée

Coco Mademoiselle L'Eau Privée е најновата интерпретација на модерниот култен парфем на модниот и бјути бренд Chanel - Coco Mademoiselle. Оваа мирисна новина ја...

Мирисна креација од бајките! Ariana Grande R.E.M.

После двата големи мирисни хитови - Cloud од 2018 година и Thank U, Next од 2019 година, популарната американска актерка и пејачка Ariana Grande...