- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Дали сте подготвени за шопинг? Погледнете го новитет од Bourjois, пудра во стик Bourjois Always Fabulous Foundcealer Stick која ќе ве воодушеви и ќе посакате да се најде во вашиот несесер!

Bourjois Always Fabulous Foundcealer Stick

Повеќенаменските производи се апсолутен хит оваа година и бидејќи тие функционираат на принцип 2во1 или 3во1, вашата чанта никогаш нема да биде полесна. Така е и со новата Bourjois Always Fabulous Foundcealer Stick пудра во стик.

Повеќенаменски производ кој ќе ве воодушеви!

Може да ја користите како пудра – на цело лице, на делови од лицето – како коректор, но исто така да се потенцираат јаболкниците и да се контурира вашето лице. Ова значи дека во еден стик кој лесно го собира во најмала чанта, имате дури три основни производи за шминка. Покрај тоа, исто така содржи блендер за прецизно нанесување.

- Реклама -

Bourjois Always Fabulous Foundcealer Stick е со кремаста структура, така што е погоден за сите видови на кожа.

Останете фантастична 24 часа со Bourjois!

Можете да уживате во сето тоа со Bourjois долготрајниот стик. Новиот Always Fabulous Foundcealer комбинира целосно покривање како коректор со додадена длабочина и пигментација како пудра. Лесната кадифена формула совршено се топи со вашата кожа за да го контролира сјајот на вашето лице во текот на целиот ден. Останете фантастична 24 часа со Bourjois!

Клучни придобивки:

1# Долготрајна пудра и коректор кој обезбедува беспрекорен полу-мат финиш,

2# Текстура отпорна на допир и водоотпорна,

3# Високата пигментација помага при прикривање на несовршеностите,

4# Косината на стикот овозможува нанесување без напор.

5# Повеќенаменски функции за ултра удобност.