- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Од MAC Cosmetic ви го претставувам нивниот најпродаван производ, вистински бестселер, производ кој мора да го имате, MAC Prep + Prime Fix+

Fix + е лесен спреј збогатен со витамини и минерали, со мешавина од зелен чај, камилица и краставица, за нежно смирување и освежување на кожата.

MAC Fix + Идеално решение за освежување во летните денови!

Дава хидратација и свежина на вашата кожа, воедно обезбедува природен сјај на лицето, ја сетира шминката и ја прави долготрајна до 12 часа.

Може да се користи на многу начини!

Спрејот можете да го користите во комбинација со други мејкап производи на многу начини: за да постигнете поинтензивна боја на сенката за очи и хајлајтерот, да ја освежите и сетирате шминката или да и дадете екстра хидратација на вашата уморна кожа.

- Реклама -

How to!

Држете го шишенцето 30 сантими подалеку од лицето и рамномерно прскајте.

MAC Prep + Prime Fix+ може да го користете како база или за сетирање на шминката.

Fix + може да го употребите за хидрирање на вашето лице. Нанесете ја вашата омилена течна пудра и полека прскајте низ лицето за да постигнете ефект на хидрирана кожа.

Fix + на чудесен начин ја интензивира бојата на вашата сенка. Доволно е да ја нанесете вашата омилена сенка за очи, потоа лесно прскајте околу очните капаци за засилен и интензивен изглед на бојата на сенката.

Достапен е со мирис на роза, кокос и лаванда.

Bestseller FIX +

Your MUT HAVE MAC!