- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Критериумите за избор на нов омилен парфем може да бидат различни. Некои жени, но исто така и мажи внимателно ќе го проучат неговиот состав, ќе истражат кои мирисни ноти се наоѓаат во парфемот, во кои големини и во кои концентрации се нуди посакуваниот парфем. Некои повторно ќе посегнат за онаа мирисна нота која е еден вид на заштитен знак и која најдобро го доловува нивниот стил или личност. Но, најголем дел од жените одреден парфем ќе ги привлече со пакувањето и дизајнерско изработеното шишенце кое ги крие сите овие примамливи мириси.

Парфеми во прекрасни шишенца!

Убавите шишенца на парфемите во некои случаи се одговорни за најмалку 50% од привлечноста на одреден мирис и може да влијаат на нивниот комерцијален успех. Да се има атрактивно парфемско шишенце на полицата е посебно чувство кое дава дополнителна димензија на секојдневната рутина за убавина што ја заокружуваме со само капка парфем. Во продолжение ви претставувам неколку нови парфеми кои на прв поглед ме привлекоа со нивните шишенца и нема сомневање дека ќе ги разубават пролетните бјути ритуали на повеќе жени. Овие шишенца веќе интензивно ги гледаме на профилите на Instagram трендсетерките, што не е изненадувачки, бидејќи тие се многу фотогенични.

Lancôme La Vie Est Belle en Rose Eau de Parfum

Lancôme La Vie Est Belle en Rose Eau de Parfum

Lancôme La Nuit Trésor Musc Diamant Eau de Parfum

Lancôme La Nuit Trésor Musc Diamant Eau de Parfum

Dior Miss Dior Eau de Toilette

Dior Miss Dior Eau de Toilette

Guerlain Aqua Allegoria Flora Cherrysia Eau de Toilette

Guerlain Aqua Allegoria Flora Cherrysia Eau de Toilette

Yves Saint Laurent Mon Paris Parfum Floral

Yves Saint Laurent Mon Paris Parfum Floral

Tom Ford Private Blend Jasmine Musk Eau de Parfum

Tom Ford Private Blend Jasmine Musk Eau de Parfum

L’Eau d’Issey Pure Petale de Nectar Eau de Toilette

L’Eau d’Issey Pure Petale de Nectar Eau de Toilette

Elie Saab Girl of Now Forever Eau de Parfum

Elie Saab Girl of Now Forever Eau de Parfum
- Реклама -