- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Крем гел кој го бара вашето лице! Clinique Moisture Surge

Во Скопје беше претставен крем гелот од брендот Clinique – Moisture Surge 72-hour Auto-Replenishing Hydrator, освежувачки гел крем кој може да и ја даде моќта на вашата кожа да се рехидрира.

Глорија Мапилеле Тодоровиќ, ексклузивен едукатор за козметиката Clinique за Балканот ги претстави позитивните придобивки од овој производ.

Ја чувај кожата речиси двојно хидрирана на крајот на денот!

Преку демонстрација, присутните имаа можност да ги почувствуваат промените на кожата кои Moisture Surge ги предизвикува. Станува збор за хидрантен, брзо впивачки гел крем кој овозможува 72 часовна константна хидратација, дури и после миење на лицето!

- Реклама -

Одличен е за сите кои имаат сува кожа, но исто така е препорачлив за останатите кои сакаат да ја вратат свежината на лицето.

На вашата кожа и дава моќ да се рехидрира!

Благодарение на новата и подобрена формула, Moisture Surge континуирано ја храни кожата со вода и го дава посакуваниот ефект преку 3 автоматски комплементарни технологии:

1.Моментална зголемена хидратација од 152%, за кожата да изгледа свежа, мазна и сјајна со помош на хијалуронска киселина и глицерин.

2.Помага да се спречи загубата на вода од кожата со помош на технологијата Super Matrix, така што на крајот од денот кожата е двапати повеќе хидрирана од претходно.

3.Технологија за зајакнување на кожата, напојувана од активната Алое Вера и кофеин кои помагаат во зголемување на природната способност на кожата за пумпање на водата повторно внатре и помеѓу клетките на кожата. Замислете го ова како внатрешна “воденица” која влече вода од дното на бунарот, а потоа непрестајно го снабдува секој слој на кожата. На тој начин постојано и трајно ја хидрира кожата.

Како да се користи?

Формулата со повеќе примени може да се користи во секое време кога на кожата и е потребна зголемена хидратација, под или над шминка или како 5-минутна маска.

Се нанесува еднаш до двапати во денот, а водата циркулира низ сите слоеви на кожата.