- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Новиот мирис од Jewel Collection на брендот M.Micallef, EdenFalls е извонредно љубовно писмо адресирано на духот на недопрената природа. Тоа е парфем кој се спојува со земјата, водата и растенијата.

Jewel Collection

Нотите на EdenFalls покануваат на размислување!

Шумолењето на природата го придружува ова внатрешно патување, длабоко и стимулирачко. Враќање на корените за внимателно заведување… Преродба!

Унисекс мирис со безвременска свежина!

Овој благороден и унисекс цитрусен мирис обоен со ароматични ноти и збогатен со најблагородните природни есенции го карактеризира безвременска свежина. Засилени ароми со розов бибер, пенлив бергамот и мандарина како горни ноти најавуваат незаборавна трага – свежа, воздушеста и сензуална. Срцевината е нагласена со сукцесија на зелени и цветни ноти кои ги носат јасминот, коријандерот и неролито, што резултира во моќен ансамбл со дрвенести, мошусни и акорди на основа на ванила.

- Реклама -

Хармоничен резултат кој се развива со часови!

Далеку од класичните цитрусни мириси M.Micallef EdenFalls ја открива кожата на дамите и џентлмените во хармоничен резултат кој се развива со часови: првично зелен и цитрусен, мирис кој добива длабок тон, минерален и дрвенест.

Нова интерпретација на свежината!

EdenFalls ја отелотворува елегантната средба помеѓу водената и сензуална природа, хранлива земја покриена со билки, мов, миризливи цвеќиња, сочни агруми и интензивно свежа жива вода.

M.Micallef EdenFalls visual

Шише од Jewel колекцијата со прекрасен градиент на бои!

Харизматичното шише на Jewel Collection е претставено преку сурови, геометриски линии кои ги спротивставуваат топлите и студените материјали. За EdenFalls шишето е кристализирано во градиент на сино-зелена и тиркизна боја.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Parfums M.Micallef (@parfumsmicallef)

Оригинална колекција на уникатни парчиња!

Оставајќи ја бучавата и метежот од градовите и придружување кон раскошната и добронаметна природа, ослободен од излишноста во потрага по леснотија и свежина: таква е атмосферата на EdenFalls.

Како долгоочекувана прегратка, заживувачкиот и продорен пејзаж на EdenFalls оддава почит на раскошот на природата, отелотворувајќи автентичен меур надвор од времето, далеку од неволјите на современиот свет. Интензивно живеејќи во моментот, длабоко дишејќи и вкусувајќи го овој момент на чисто спокојство: EdenFalls ве поканува да влезете во оваа тајна градина.

M.Micallef EdenFalls bottle M.Micallef EdenFalls package