- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Max Factor Smooth Miracle Primer e совршено надополнување на пакетот на Max Factor Miracle Worker пудрите. Кај мејкап артистите овој производ е познат како чудесна состојка за мазна кожа.

Содржи хидратантна формула која инстантно ја израмнува текстурата на кожата, овозможува рамномерно нанесување на пудрата која го трансформира изгледот на кожата во здрава младешка кожа.

Подлога за шминка!

Max Factor нуди чудесно решение за текстурата на неизедначената кожа која станува се поголем проблем меѓу жените.

Неизедначената текстура препрека за младешки сјај на лицето!

Неизедначената текстура на кожата може да претставува препрека за постигнување на посакуваниот младешки сјај. Партнерството на револуционерната формула на Smooth Miracle Primer со пудра како Miracle Touch – специјално дизајнирана за жените кои страдаат од неизедначен изглед на кожата, овозможува лесна основа и беспрекорен финиш.

Науката која стои позади Max Factor Smooth Miracle прајмерот!

Формулата содржи специјални меки силиконски еластомери и меки нежни сфери кои овозможуваат да се потполнат сите груби површини на лицето. Истовремено обезбедува ефект на мек фокус кој оптички ги замаглува рабовите на фините линии, брчките и несовршеностите. Исто така во формулата се вметнати состојки кои се погодни за кожата. Овие состојки ја одржуваат влажноста на кожата. Моќните антиоксиданси како витаминот Е, ниацинамидот, пантенолот и зелениот чај го одржуваат здравиот и младешки изглед на кожата.

- Реклама -