- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Работејќи во светот на модната, дизајнерот Nicola Formichetti ја основа својата сопствена линија за облека наречена Nicopanda, која тематски беше посветена на пандата.

Nicopanda е приказна за една млада генерација!

Козметичкиот бренд MAC согледувајќи го потенцијалот и креативноста на дизајнерот најави заедничка соработка. Веќе во првите денови од месец април, во продажба ќе се појави нивната заедничката мејкап колекција – MAC Nicopanda.

“Ја обожавам шминката”, вели Nicola Formichetti

“Nicopanda е приказна за една млада генерација, отворена кон нови идеи и креативност, а идејата за соработка со MAC се роди сосема природно”.

Новата колекција – Nicopanda, се вели дека е инспирирана од боите и разновидноста. Според дизајнерот, за него многу се важни различните идеи и целосната слобода на изразување. Резултатот е невообичаено интензивна палета на бои на колекцијата.

- Реклама -

Блескави кармини со нестандардни бои!

И покрај нестандардните нијанси, сите козметички производи, според Nicola Formichetti, се погодни за употреба во реалниот живот. Тој сугерира носење блескави кармини со нестандардни бои, од тиркизна – Galactic Mint до слива – Toung’N’Chic. Nicola ги креираше имињата за сите производи.

“Беше забавно”, признава тој.

Налепници за лице кои можат да се надополнат со шминката!

Покрај палетите на сенки и мат кармини, колекцијата исто така ни носи налепници за лице кои можат да се надополнат со шминката. Блескави срца, солзи и се разбира стилизирана глава на панда како симбол на линијата Nicopanda.

Сето ова сигурно ќе ја задоволи милениумската генерација!

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

Ве молиме внесете го вашиот коментар!
Ве молиме внесете го вашето име