- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

MAC Cosmetics објави лансирање на нов кармин! Овој пат, познатиот бренд за убавина воведува кармин специјално дизајниран за да ви даде изглед на полни усни, а ова посебно ќе им се допадне на сите жени кои посакуваат поголеми усни!

Кармин кој ги зголемува вашите усни!

Сите нови MAC Plenty Of Pout кармини ги зголемуваат вашите усни, правејќи ги полни, поголеми, похрабри, со само едно нанесување. Во иновативната формула е инфилтриран комплекс од ѓумбир, што дава освежувачко чувство на ладење и непосреден волуменски ефект. Покрај тоа, формулата вклучува навлажнувачки масла за да ги одржите вашите усни меки и да обезбедите итна и долгорочна хидратација.

MAC Plenty Of Pout Plumping карминот дебитира со 10 кремасти нијанси. Може да ги нанесете самостојно, или во слој над било кој друг кармин!

- Реклама -

Ample Chic – крем розова јагода

Crazy Lush – светло цреша црвена

Extra-Kissable – крем розов лосос

Extra-Luscious – midtone крем бери розова

Kiss&Cuddle – нежно жолта

Lovemaker – бери вино

Nicer Than Nice – нежно топло розова

Pout And About – светло мандарина

Smooth Going – светло праска розова

So Swell – midtone кул кафена

Сјај за зголемување на усните!

Мејкап колекцијата, исто така вклучува Pletny Of Pout Plumping сјај за зголемување на усните, кој пристигнува во универзално ласкава, чисто светло розова нијанса наречена Plenty Of Pout.