дома Нови Производи

Нови Производи

YSL Beauté претстави нова колекција од 14 нијанси на кармини! Tatouage Couture Velvet Cream

Постои само едно правило во YSL Beauté Underground Rouge клубот каде карминот на вашите усни е покана за влез. Без разлика дали станува збор...

Одбројуваме до Giveaway: Освојте го женскиот парфем Daisy Dream!

Во #ОдбројувамеДоGiveaway ви го подаруваме женскиот парфем Marc Jacobs Daisy Dream кој е инспириран од бесконечното сино небо. Дарувањето го организираме заедно со креативната,...

MAC има нов производ совршен за летна шминка! Еве за што станува збор!

Fix+ Magic Radiance е нов MAC спреј за фиксирање на шминката кој истовремено ја хидрира кожата. Во мејкап заедницата општо е познато дека ниту еден...

Белиот лак за нокти ги прави најубавите летни маникири и педикири!

Секоја жена во плакарот има барем еден омилен бел летен фустан, а некаде во задниот дел на вашиот плакар мора да имате барем една...

Парфем во привлечна амбалажа во форма на кармин! Givenchy L’Interdit

Мирисната линија L’Interdit на брендот Givenchy е збогатена со нов производ, парфем достапен во многу привлечна амбалажа во форма на кармин. Препознатливата мирисна формула...

Тренд за кој се зборува во светот на убавината, а можете да го пробате и дома!

На бјути сцената уште од 2012 година доминира трендот на густи веѓи, инспириран од манекенката Cara Delevingne и нејзините бујни веѓи за кои воздивнуваа...

Како да изберете најдобра пудра за мрсна кожа?  

Нашата самодоверба зависи од тоа каква е нашата кожа и колку сме задоволни од изгледот, а несигурноста многу лесно може да се забележи на...

Одбројуваме до Giveaway: Освојте го маслото за тело Lancaster Sun

Во #ОдбројувамеДоGiveaway ви подаруваме масло за тело со заштитен фактор 30 од престижниот бренд Lancaster кој е водечки производител на луксузна козметика за заштита...

Верувајте во своите соништа! Mugler Angel Nova

Mugler ја претстави новата хероина од мирисната линија Angel, наречена Angel Nova. Женскиот парфем Angel Nova е опишана како наметлив, неодолив и смел мирис...

Фотографии од маникир кои ќе ви бидат инспирација во козметички салон!

Во последниве години маникирите што ги носиме станаа повеќе креативни. Несомнено е дека социјалните мрежи имаа голема улога во приближувањето на трендовите од целиот...

Мирис со летна аура! Trussardi Donna Pink Marina

Нова и многу шармантна Donna пристигна во парфимериите! Trussardi Donna Pink Marina е романтичен, заслепувачки и соленкаст мирис со цветови, додаден во мирисната колекција...

Познатата мејкап артистка ги открива тајните на совршениот NO MAKE UP изглед!

За време на топлите денови во интерес на сите нас е да изгледаме беспрекорно, но без многу шминка која дополнително ќе ја оптовари нашата...

Најдобрите цветни парфеми кои се создадени за лето!

Со доаѓањето на летото сите ние полека од плакарот ги вадиме платнените патики, фустани и сукњи. Откако ќе ја промениме облеката, време е за...

Маникир дома! Постигнете совршено уредни и лакирани нокти во неколку чекори со Essence!

Сите жени сакаат да имаат убави и негувани нокти и голем предизвик за секоја жена е да постигне совршен домашен маникир. Пред да започнете со...

Одбројуваме до Giveaway: Освојте го парфемот Mon Guerlain

Во #ОдбројувамеДоGiveaway ви го подаруваме најпопуларниот и најпосакуван женски парфем, но во ново издание кое ќе ги воодушеви неговите обожаватели, но ќе освои и...