дома Нови Производи

Нови Производи

Emporio Armani In Love With You Freeze & Stronger With You Freeze

Брендот Armani ја збогатува мирисната колекција Emporio Armani со два сосема нови мириси, поврзани со изданието од 2017 година - Stronger With You for...

Дали знаете кои се најгуглани прашања за убавина во 2019?

Ја испративме старата година, а ова е период кога се сеќаваме на сè што ја одбележа изминатата година. Најголем дел од времето се осврнував...

Ново повозбудливо толкување! Armani Sì Passione Intense

Новиот мирис на брендот Amrani - Sì Passione Intense - е најавен како повозбудливо толкување на Sì Passione парфемот од 2017 година. Новиот Sì...

Трендови од 2019 кои годинава не сакаме да ги видиме!

Во текот на последниве 10 години индустријата за убавина буквално експлодираше, а за тоа најмногу допринесоа социјалните мрежи и влијателните инфлуенсери. Некои трендови останаа...

Редефинирана машка сензуалност! Dior Homme Eau de Toilette (2020)

Dior Homme - пудрест мирис на ирис и дрвенести ноти, беше претставен во оригиналната верзија во 2005 година, а потоа и во нова верзија...

Парфеми како идеја за совршен подарок! 

Останува уште малку време да купите совршен подарок за вашата драга личност што треба да го ставите под елката. Сепак, нема простор за паника...

5 мејкап изгледи што можете да ги пробате за новогодишната ноќ!

Доаѓа најлудата ноќ во годината, што значи дека време e за последните подготовки. Верувам дека веќе ја имате совршената облека која треба да биде...

Најсјајни и најраскошни маникири со кои ќе ја дочекате новата година!

Новогодишните празнични денови можат да се опишат како период на луксуз, а тој е видлив насекаде - од фустани во кои светките и кадифето...

За жени со автентична привлечност! Roberto Cavalli Florence Blossom

Roberto Cavalli го претстави Florence Blossom, мирис кој припаѓа на колекцијата Florence во која спаѓаат првенецот Florence лансиран кон крајот на 2017 година и...

Најдобрите мејкап артисти на Beauty Party во Anabella City Mall

Новогодишната ноќ е посебна и сите сакаме да изгледаме прекрасно. Дел од подготовките за разубавување ја вклучуваат секако и шминката. Кои се актуелните мејкап трендови...

Златната ера на Kilian!

Повеќе од десет години од лансирањето, светот на Kilian вклучува повеќе од 35 мириси, опфаќајќи различни колекции на мириси, вклучувајќи: „L’Oeuvre Noire“, „Arabian Nights“,...

Опуштете се оваа зима со hygge рутината за убавина!

Ако крстарите на Интернет сигурно сте слушнале за терминот „hygge“ и верувам дека повеќето од вас не знаете што точно значи. Тоа е дански...

Цветна експлозија преплавена со радост и оптимизам! Flower by Kenzo Poppy Bouquet

Kenzo Parfums го претстави новиот мирис од Flower by Kenzo колекција, кој во парфимериите ќе се појави на 20 годишнината на франшизата, на почетокот...

5 трикови што треба да ги знаете ако имате тенки усни!

Ако сте девојка со тенки усни во ова време на филери и естетски корекции - не очајувајте! Напротив, постојат многу различни тајни и трикови...

Мирис со гурмански потпис на кафе и овошје! YSL Black Opium Neon

Овошна и гурманска верзија на мирисната линија Black Opium пристигнува со новото издание Yves Saint Laurent Black Opium Neon, кое во парфимериите ќе пристигне...