- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Помеѓу чудесните креми против стареење, серумите за врвен сјај и формулите кои ја регенерираат кожата има еден производ за шминкање со пристапна цена чија формула веќе стана легендарна. Маскарата Essence Lash Princess можеби нема да ви го привлече вниманието толку брзо како некој високотехнолошки производ за затегнување на кожата или серум што содржи честички од вистинско злато. Но, веќе со првиот потег на четката ќе ве воодушеви должината на вашите трепки кои ќе бидат закривени како никогаш досега. Повеќе од 100.000 воодушевени купувачи на глобалната онлајн продавница Амазон ја оценија оваа маскара со пет ѕвездички. Со тоа оваа маскара се вивна на самиот врв на најпродавани мејкап производи.

Essence Lash Princess mascara

Ултра црна формула без грутки!

Нејзината ултра црна формула без грутки лесно се нанесува благодарение на четката во облик на конус. Создадена е од тенки влакна кои ги разделуваат трепките исто толку добро како некои полуксузни алтернативи. Но, за разлика од полуксузните конкуренти за оваа маскара ќе потрошите само неколку стотини денари.

women with essence mascara

Изглед на вештачки трепки на вашите природни трепки!

Многу бјути ентузијасти тврдат дека ова е најдобрата маскара што некогаш ја користеле. Покрај тоа, тие велат дека пробале цела палета на различни брендови, видови формули и четки – од маскари со пристапни цени што може да се најдат во секоја парфимерија до оние поскапите. Тврдат дека ниедна од нив не функционирала толку добро како маскарата од Essence.

- Реклама -

Тие, истакнуваат дека кога ja носат маскарата Essence Lash Princess False Lash, пријателите често ги прашуваат дали носат вештачки трепки и каде ги набавиле, бидејќи изгледаат многу природно. Ќе заборавете на вештачки трепки, бидејќи маскарата Lash Princess False Lash Effect обезбедува изглед на вештачки трепки на вашите природни трепки. Четката со влакна со конусна форма помага во издолжување и подигнување на трепките за поцелосен и пообемен изглед на трепките.

Essence Lash Princess brush

Достапна со водоотпорна формула!

Причините да ја пробате маскарата Essence Lash Princess се навистина многубројни. Добро е да знаете дека оваа маскара е достапна и со водоотпорна формула. И таа на Амазон заработи повеќе од 20.000 оценки со пет ѕвезди, благодарение на отпорноста на дожд, но и на солзи. Нема да ви се размачка ниту во најекстремни услови.

Essence Lash Princess waterproof

Essence Lash Princess – најпродаваната маскара на Амазон можете да ја купите кај нас!

Маскарата Essence Lash Princess можете да ја набавите во dm дрогерие маркт.

women with Essence mascara