- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Потрошете само една минута за совршени пори. Glam Glow Instamud е пенлива маска за третман на лице, која веднаш ги прочистува порите, го балансира тонот на кожата, оставајќи ја кожата мазна и мека за само 60 секунди.

Време е за магија на Glam Glow!

Посакувате блескав сјај и здрава кожа на лицето. Сакате чисто лице, убава и сјајна кожа која ќе блеска ова лето? Време е за магија на Glam Glow!

Glam Glow Instamud во својот состав содржи репка, лешник и алое вера, состојки кои ја зајакнуваат кожата и ви даваат блескав сјај. Микробазната кал се активира при контакт со кожата на лицето за да ја стимулира и заживее, постигнувајќи совршен тен. Instamud има функција на чистач за лице, односно прави детоксикација на тој начин што ја впива маснотијата, а кожата станува мека и мазна.

- Реклама -

Како се користи?

Се нанесува слој врз сува, чиста кожа без триење. За кратко време, маската ќе се трансформира во меурчиња со кислород. Се остава да делува 60 секунди, а потоа се плакне со топла вода.

Instamud третманот за лице се препорачува 2 до 3 пати неделно или кога ќе чувствувате потреба за освежување на лицето. Кожата ќе ви биде благодарна ова лето!

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

Ве молиме внесете го вашиот коментар!
Ве молиме внесете го вашето име