- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Деновите поминати на плажа и прекумерното изложување на сонце може да доведе до хиперпигментација, односно неизедначен тен на кожата. Како да се справите со хиперпигментацијата по летниот одмор, појавата на дамки што доведува пост-воспалителните хиперпигментациски дамки да бидат уште потемни.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ubavina za site (@ubavinazasite)

Како целосно да се ослободите од пигментите дамки?

Иновативниот Eucerin Anti-Pigment Skin Perfecting серум, содржи тијамидол за намалување на дамките и спречување на нивното повторно појавување. Се нанесува секојдневно, наутро и навечер, на чиста и добро измиена кожа, а првите видливи резултати ќе ги забележите уште по првите две недели од користење на овој производ.

Како до изедначен тен на кожата по летниот одмор Eucerin Anti-Pigment Skin Perfecting serum

Серумот на Eucerin ќе ја направи вашата кожа посјајна, помазна и ќе ги покрие и отстрани дамките. Како што тврдат од Eucerin, дури 73% од корисниците забележале дека текстурата на кожата им се воедначува. Додека 75% пријавиле дека пигментните дамки целосно им исчезнале од кожата по 12-неделна употреба на Eucerin Anti-Pigment Skin Perfecting серумот.

- Реклама -

Eucerin Anti-Pigment Skin Perfecting serum

Фактички, патентираниот тиамидол кој го има во овој производ обезбедува изедначен тен на кожата. Може да се користи за различни типови на кожа, брзо се впива и ефектот е мазна и негувана кожа.

Серумот можете да го комбинирате со крем за сончање со широк спектар на заштита!

Важно е да се знае дека сончевите зраци влијаат на кожата дури и во облачните денови и затоа заштита е потребна во текот на целиот ден. Овој серум можете да го комбинирате со Eucerin Anti-Pigment Day SPF 30 и Anti-Pigment Day SPF30 Tinted (со прекривен ефект, светла и потемна нијанса). Заедно нудат ефикасна заштита од UVA и UVB (SPF 30) и спречуваат формирање на дополнителни пигментни дамки предизвикани од сонцето.

Употребата на крем за сончање со широк спектар на заштита може дополнително да помогне да се спречи хиперпигментација.

Како до изедначен тен на кожата по летниот одморКупи Сега Shop Now Zegin