- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Брендот Montale лансира нов парфем на база на ванила, наречен Dark Vanilla.

Парфемот Dark Vanilla ќе ви го стопли срцето благодарение на сензуалните ноти на смолеста ванила, килибар и зачини. Сандаловото дрво, oud дрвото и нотите на кожа му даваат интензивна ориентална трајност, интимна и наркотична. Dark Vanilla е прекрасен мирис од кој нема да ви биде доста.

Мирис на богати ориентални зачини!

Dark Vanilla содржи ориентални зачини на отворање на мирисот, акорд на кожа, дрвенести акорди од сандалово дрво и пачули и ориентални ароми на oud дрвото од Камбоџа, килибар и ванила.

Montale Dark Vanilla е достапен во пакување 100 мл, како Eau de Parfum.

- Реклама -