- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Со доаѓањето на зимата и со намалување на температурите, со почетокот на сезоната на зимските празници, полека почнуваме да размислуваме за зимската гардероба која ќе ни даде топлина, изборот на чизми и тренди јакна, но големо внимание посветуваме на бјути трендовите кои ги носи новата сезона. По богатата палета на бои, која се истакна во есенските трендови за убавина, зимската сезона носи уште повеќе луксузни и свечени додатоци на омилените производи за убавина.

Светот на убавината најави возбудлива зима пред нас!

Од луксузните текстури на креми што ќе ги користиме за нега и опојните мириси на производите за капење кои една сосема обична купка ќе ја претворат во еден од нашите омилени зимски ритуали за убавина, до кармините за усни во црвена нијанса и едноставни фризури украсени со бисери, светкави камења, сатенски машни и свилени марами, светот на убавината најави возбудлива зима пред нас. Еден од нејзините најсветли, но највлијателни трендови, несомнено ќе биде зимскиот маникир.

Совршени нокти за зимските денови!

Зимскиот маникир во светот на убавината на нашиот изглед ќе додаде дополнителна доза на секогаш добредојдениот сјај. Покрај нуд и темните нијанси на лакови за нокти кои се истакнаа како два многу различни, но подеднакво атрактивни зимски трендови меѓу маникирот, зимата носи враќање на блескави акценти со кои ќе ги украсиме и додатно ќе ги истакнеме нашите нокти.

- Реклама -

Меѓу најпосакуваните детали за нокти, оваа зима ќе се истакнат суптилните украси како мали ѕвезди, метални точки или француски маникир во празнично издание. Со мали декоративни детали, зимските трендови во маникирот не би биле комплетни без светките кои оваа година ќе се спојат со ombre ефектот на ноктите обложени со дискретна нуд нијанса на лак.