Брендот Giorgio Armani продолжува да ја развива и проширува колекцијата на мириси Armani Sì. По минатогодишното црвено издание Sì Passione, во Март 2019 година ќе биде лансирана нова розова верзија Armani Sì Fiori.

Самодоверба и верба во себе – Armani Sì Fiori

Новиот парфем повикува на природност и доследност во градската бетонска џунгла и многуте висококатници. Armani Sì ја промовира самодовербата и вербата во себе.

Препознатливата арома на црвена рибизла!

Мирисната композиција на новиот Armani Sì Fiori компонирана е со chypre-neroli акорди во срцето на мирисот, создадено од парфимерката Julie Masse. Чистите и свежи ноти на врвот ја содржат препознатливата арома на црвена рибизла, помешана со мандарина. Ванилата и мошусот ја создаваат меката база на парфемот.

Cate Blanchett – заштитно лице на кампањата!

Глумицата Cate Blanchett повторно се појавува како заштитно лице на кампањата, но сега ќе и се придружат кинеската актерка Elaine Zhong и моделите Adwoa Aboah и Sara Sampaio.

- Реклама -

Шишенце – обоено во нуд розова нијанса!

Шишенцето на парфемот е транспарентно, обоено во нуд розова нијанса, украсено со црно капаче и златен прстен околу вратот на шишенцето.

Armani Sì Fiori ќе биде достапен во 30, 50 до 100 мл, како Eau de Parfum.

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

Ве молиме внесете го вашиот коментар!
Ве молиме внесете го вашето име