- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

За сезоната 2019, брендот Mugler подготви ново лето издание на култниот гурмански мирис Angel – Angel Eau Croisère. Новото ограничено издание е инспирирано од атмосферата на летните крстарења и вкусовите на овошните коктели.

Сончев и енергичен мирис!

Опишан како блескав, новиот Angel Eau Croisère ветува сончев и енергичен мирис. Пенлив коктел од витаминско-овошни ноти, како што е мангото и црната рибизла го прават отворањето на парфемот. Раскошниот и кремаст дел од композицијата е претставен од акордите на пачули и пралина. Овој свеж, овошен ориентален мирис го создаде парфимерката Sidonie Lancesseur.

Шишенце во облик на ѕвезда!

Препознатливото Angel шишенце во облик на ѕвезда доаѓа во светли поп розови и жолти бои.

- Реклама -

Мирисот Mugler Angel Eau Croisère ќе биде достапен во 50 мл, како Eau de Toilette.