- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Clinique го претстави Beyond Perfecting Super Concealer Camouflage + 24-hour Wear коректор.

Добијте беспрекорен изглед на кожата на лицето, цел ден и цела ноќ.

Многу нешта можат да исчезнат на вашата шминка за 24 часа, но зошто коректорот од Clinique не e еден од нив?

За 24-часовна активност потребен е 24-часовен коректор!

За 24-часовна активност, потребна е 24-часовна шминка, од утринско кафе, преку маратонски состаноци во попладневните часови, до ноќните излегувања.

Со новиот коректор од Clinique добивате долготраен коректор кој ги крие несовршеностите, темните дамки, дисколорацијата, темните кругови, линии и брчки, без да се затворат порите на лицето.

Без тежина на лицето, со целосна покривност со природен мат финиш, овозможува кожата да се чувствува беспрекорно, додека покривноста и бојата остануваат непроменети цел ден и цела ноќ.

- Реклама -

Новиот Beyond Perfecting Super Concealer Camouflage + 24-hour Wear е со oil-free формула, водоотпорен, не се размачкува, ве заштитува од прекумерна пот и влажност, а исто така придонесува за хидратација на кожата.

Покријте ги несовршеностите на лицето со видливи резултати веднаш!

Beyond Perfecting Super Concealer Camouflage + 24-hour Wear обезбедува беспрекорно нанесување, целосна покривност и нијанси кои лесно се вклопуваат за создавање беспрекорно платно од вашето лице.

Не создава талог! Без згрутчување! Не создава набори!

Секој пат. Цел ден.

Како се нанесува?

Единствена мешавина на полимери и силикони делуваат заедно за да обезбедат долготрајна формула за целодневна употреба. Користете прсти или четка за коректор за да нанесете во тенки слоеви. Откако ќе се исуши, формулата создава водоотпорен филм, кој не дава коректорот на исчезне од лицето за цело време на носење.

Clinique Beyond Perfecting Super Concealer Camouflage + 24-hour Wear коректорот е достапен во повеќе нијанси, без мирис и е наменет за сите типови кожа.