- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Lancôme Teint Idole Ultra Wear Nude е нова течна пудра која беше промовирана во почетокот на 2019 година. Teint Idole Ultra Wear Nude е течна пудра со лесна текстура за природен и беспрекорен изглед.

Природен изглед со мат финиш и долготрајност до 24 часа!

Новата течна пудра ветува повеќе природен изглед со мат финиш и долготрајност и постојаност до 24 часа. Идеална за оние кои бараат секојдневна пудра која обезбедува изглед како без мејкап, но сепак со покривност.

- Реклама -

Контрола на сјајот предизвикан од маснотијата на кожата!

Лесна, со ефект на втора кожа и формула со иновативна комбинација на состојки за регулирање на себум. Лесно се размачкува на кожата за природен мат резултат и контрола на сјајот предизвикан од маснотијата на кожата. Новата Teint Idole Ultra Wear Nude трае цел ден нудејќи сензација и апсолутна леснотија.

Lancôme Teint Idole Ultra Wear Nude е достапна во повеќе нијанси за да одговара на секоја боја на кожата.

Teint Idole Ultra Wear Nude е течна пудра за изедначен тен кој останува…