- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Сладок како бонбона, шише со пуфна во мат светло розова боја!

Третиот мирис на светски познатата пејачка Ariana Grande, после премиерниот мирис Ari од 2015 година и унисекс изданието именувано по нејзиниот брат Frankie од 2016 година, доаѓа како женски мирис Sweet Like Candy со стандардно шише од колекцијата, но овој пат во мат светло розова боја со пуфна.

Treat yourself! Почасти се!

Sweet Like Candy е мирис на Бери овошје (бобинки), бонбони и ванила. Горните мирисни ноти на слатки капини и свеж италијански бергамот ве водат до срцето на мирисот каде доминираат мирисните ноти на крем од рибизли и акорди од бонбоните marshmallow. Слатката композиција завршува со ванила, кожен мошус и скапоцени дрвја.

Ariana Grande Sweet Like Candy мирисот е достапен во 30, 50 и 100 мл како Eau de Parfum.

- Реклама -