- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Paco Rabanne, нови епски херои!

Брендот Paco Rabanne, инспириран од спортскиот дух на еден натпревар и славењето на победата, најави повторно лансирање на изданијата Invictus Aqua и Olympéa Aqua од 2016 година, како свежи варијанти на оригиналните Invictus од 2013 и Olympéa од 2015. Новите Invictus Aqua и Olympéa Aqua во парфимериите ќе се појават на почетокот на 2018 година.

Моќен и сензуален! Olympéa Aqua

Olympéa Aqua е најавен како моќен и сензуален мирис, со солени акорди на ванила. Вклучува мирисни ноти на цвет од лимон, овошјето calamondin (хибрид на портокал и мандарина), воден крин, воден јасмин, соларни ноти, ванила, кашмир и амбер.

Olympéa Aqua доаѓа во Eau de Parfum Légère издание, наместо Eau de Toilette од 2016 година.

Достапен е во 50 и 80 ml како Eau de Parfum Légère.

- Реклама -

Епски херој! Invictus Aqua

Новиот Invictus Aqua е свеж, водено-дрвенест мирис на “епски херој кој се соочува со бранови”. Композицијата содржи ноти од грејпфрут, лист од љубичица, амбер и ружино дрво.

Invictus Aqua е достапен е во 50 и 100 мл како Eau de Toilette.

Лицата на рекламната кампањ се поранешниот рагбист Nick Youngquest и моделот Luma Grothe.