- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Со децении, YSL Beauté ја води револуцијата на мејкап за усни, која ја предводеа многу славни личности.

Неселективна дружина составена од нијанси, секоја од нив поврзана со силно убедување. Овие интензивни нијанси имаат намера да останат на вашите усни со чувство на голи усни. Високо пигментирани, полни со свежина и со многу поизразен мат ефект од било кога. Запознајте се со Tatouage Couture: оваа дружина се придружува на трендот на тетовирање со ултра-луксузна формула создадена само за бунтовни усни.

Придружете се на дружината Couture. Мат финишот кој нема намера да ве остави!

Обележувањето на вистинска припадност и печатот на личниот карактер преку тетоважите, исто како и жените, се создадени од спротивностите.

Со повеќе матирање, со значително поинтензивна и подобрена до максимум, револуционерна формула, носи награда во вид на површински слој боја со речиси неприметно чувство на усните. Од утро до вечер, а потоа повторно до утро, Tatouage Couture останува на вашите усни.

Првиот мат течен кармин за усни кој изгледа како тетоважа, а не го чувствувате на усните!

Преку безгрижниот бакнеж на косиот апликатор, допирајќи ги вашите усни, ја пренесува долготрајната бојата за нив. Апликатор што сме го немале досега, на љубителите на тетоважи им обезбедува интуитивна прецизност и контрола како на професионални шминкери во обликувањето и контурирањето на заводливи усни.

- Реклама -

Нанесете само еден слој на средината на усните и повлечете со апликаторот кон контурите на усните. Користете го врвот на апликаторот за висока прецизност.

Без да го почувствувате тоа, ќе ви се вовлече под кожа!

Новото атрактивно шишенце со матирано стакло, елегантно, привлечно, модерно, обезбедува заводливо навестување на животниот карактер изразен во нијансата на боја скриена во него. Можете да ја видите, но без да го почувствувате тоа, ќе ви се вовлече под кожа.

Следете ги вашите уверувања, нијанса за секој вкус!

18 нијанси, 18 ставови и секој член на ова друштво на бои е тука за да ја раскаже својата приказна.

Затоа, придружете се, покажете ги вашите вистински бои и секогаш верувајте во вашите инстинкти. Во универзумот направен од тетоважи, битна е бојата што ја носите на себе, таа ја раскажува приказната за вас.

Dessin Des Lèvres, повеќенаменски молив за усни го импресионира вашиот белег!

Нацртајте ги, пополнете ги со боја или нагласете ја само контурата.

Новиот Dessin Des Lèvres Styler молив за усни носи нова кремаста, лизгава формула која гарантира 6 часовна стабилност на бојата. Со едниот крај, врвот на моливот обезбедува прецизна контрола на нанесувањето, а на другиот крај флексибилниот блендер ја размачкува формулата и ги измазнува усните. Модерен молив што се отвора со вртење, со вградена острилка, во 10 нови тренди нијанси.

Најдобра формула за кремаст комфор со беспрекорна прецизност!

Нанесете од моливот на целите усни за подолга долготрајност на карминот. Доколку сакате да ги дефинирате контурите на усните ова е совршениот производ, но доколку го користите блендерот на моливчето ќе креирате софистициран стил на усните.

Влезете во салон за тетовирање: испиши го својот траг во овој свет!

Предводејќи го ова друштво, рок пејачката и амбасадор на YSL Beauté, Staz Lindes ја претставува моќта, признанието и патувањето насочено кон откривање на сопствениот идентитет во универзумот создаден од тетоважи.

Придружите се на ова друштво, за да го споделите вашето верување со нив, за да го пронајдете вашето место во универзумот на тетоважите. Нека и вас исто како мене, Tatouage Couture нека ви се вовлече под кожа!