- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

MAC Cosmetics се подготвува за лансирање на сосема нова колекција на кармини, наоѓајќи ја инспирацијата во вкусот и бојата од омилените слатки! Најновата понуда од MAC, дизајнирана да ја задоволи вашата слабост кон слатките, носи нови вкусни Оh, Sweetie Lipcolor кармини со широк спектар на бои како вашите омилени слатки.

15 декадентни вкусови!

Текстурата е подеднакво вкусна, мазна, кремаста, пенлива и доаѓа во не помалку од 15 декадентни вкусови!

Слатки кармини!

Прекрасните нови бои за усни инспирирани од прекрасните слатки се дизајнирани во соработка со германската блогерка Caroline Daur. 22-годишната дизајнерка во соработка со MAC ни ги нуди следниве нијанси на слатки кармини:

- Реклама -

Banana Muffins – портокалова

Caramel Sugar – чоколадо кафеава

Coconut Macaroon – розова беж

Creamy Peach Pie – лубеница со розов бисер

Death by Chocolate – бургунду

Funfetti Cake – бел мраз, бисер

Gumdrop – интензивна розова со рефлектирачки бисер

Key Lime Trifle – светла Chartreuse ликер

Purple Panna Cotta – лилава

Raspberry Cream – фуксија со сини бисер

Raspberry Pavlova – светла фуксија

Strawberry Mousse – Барби розова

Strawberry Torte – светло слатко црвено јаболко

Sugar Cookies – опалесцентно розова

Wild Berry Frosting – памучна слатка сина