- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Lancôme Paris го претстави новиот L’Absolu Rouge Drama Matte кармин. Најновата интерпретација на исконскиот L’Absolu Rouge дебитира во 12 свежи мат нијанси и доаѓа со ветување за долготрајност и удобност при носење на усните, во комбинација со богати и колоритни нијанси.

157 Obsessive Red, 274 Sensualite, 388 Rose Lancome
417 Berry Intense, 505 Adoration, 506 Magnetic Fever
507 Drama’Atic, 508 Purple Temptation, 509 Purple Fascination
510 Ardent Sand, 511 Nude Essentiel, 512 Warm Fascination

Иновативна формула која не само што ги бои усните, туку ги одржува меки и влажни!

За разлика од повеќето традиционални мат кармини, L’Absolu Rouge Drama Matte карминот се базира на нова иновативна формула која не само што ги бои усните, туку ги одржува меки и влажни. Формулата е толку густо пигментирана што останува на усните цел ден и кога на крај ќе се истроши, ги остава вашите усни убаво замачкани, што е еден од нај кул трендовите оваа есен.

Penélope Cruz – заштитно лице на промотивната кампања!

За да го направи ова лансирање уште поексклузивно, Lancôme одлучи да понуди три од легендарните нијанси: – 157 Obsessive Red, 388 Rose Lancôme и 507 Drama’Atic – во елегантни пакувања во боја, но за жал само во ограничена серија.

- Реклама -

Промотивната кампања која веќе започна е предводена од Penélope Cruz.