- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Парфемите се најчесто подарувани и посакувани подароци, без оглед на тоа дали се работи за празник, роденден или друга свечена прилика. Моќта на мирисот добро е позната и секоја жена ќе се согласи дека само неколку волшебни капки позади увото или на зглобот се доволни во еден момент да го поправат дури и „најтмурниот“ ден. Само една мирисна нота многу брзо може да ги разбуди спомените или сеќавањата на некои драги луѓе, моменти и настани што се поврзани со нив.

Размислувате за тоа како да ја изненадите вашата драга личност?

Парфемот е идеален подарок за Нова година и Божиќ, бидејќи тешко е да се одолее на убавите шишенца и прекрасните пакувања. Парфемот е најпосакуван подарок бидејќи неговите мирисни ароми траат подолго од празниците, затоа вашата драга личност ќе се сеќава на вас долго време. За вас издвоив 20 прекрасни мириси кои ќе ги зачинат ладните денови.

Само најдобрите парфеми за неа!

Ако го погодите вистинскиот мирис парфемот е еден од најубавите подароци што можат да се најдат под новогодишната елка. Пред да одите во потрага по совршениот, вреди да размислите за неколку работи. Размислете за личноста и карактерот на лицето на кое и подарувате парфем. Исто како луѓето и парфемите имаат свој карактер! На темпераментните жени сигурно повеќе ќе им одговараат поинтензивните ориентални парфеми со дрвенести ноти. Срамежливите и ненаметливи цветни мириси одговараат за романтични души.

Но ако купите подарок за лице за кое не знаете премногу, обрнете внимание на името на парфемот. Некои имиња како „Love Affair“ може да се разберат двосмислено или премногу „интимно“. Во такви ситуации играјте на сигурно!

- Реклама -

Мирис кои ги будат чувствата!

Giorgio Armani Si

Giorgio Armani Si

My Burberry

My Burberry

Cartier La Panthere

Cartier La Panthere

Chanel No.5

Chanel No.5

Chloe Nomade

Chloe Nomade

Calvin Klein Women

Calvin Klein Women

Elie Saab In White

Elie Saab In White

Lancome La Nuit Tresor

Lancome La Nuit Tresor

Lancome La vie est belle L’Éclat

Lancome La vie est belle L’Éclat

Bvlgari Omnia

Bvlgari Omnia

Versace Eros

Versace Eros

Love Affair Eisenberg Paris

Love Affair Eisenberg Paris

Mon Guerlain

Mon Guerlain

Escada Celberate Life

Escada Celberate Life

Moschino Toy 2

Moschino Toy 2

Dior Joy

Dior Joy

Sound of Donna Trussardi

Sound of Donna Trussardi

Tom Ford Orchid Soleil

Tom Ford Orchid Soleil

Boss The Scent Private Accord

Boss The Scent Private Accord

Dolce & Gabbana The One

Dolce & Gabbana The One