Серумите во форма во која денес ги познаваме, дури пред неколку години почнавме да им придаваме поголемо внимание. Денес тие се сметаат за основни елементи во секојдневната рутина за убавина и забрзано ги лансираат голем број на козметички брендови, поради тоа многу е тешко да се снајдете во морето на производи.

Ако сте во потрага за anti-age серум кој ќе ја обработи својата функција во однос на бришење или намалување на знаците на стареење на кожата, ограничете го вашиот избор на најдобрите. Денес многу лесно е да се информирате на интернет за тоа кои anti-age серуми најдобро се оценети и во кои од нив се потпираат повеќето жени. Anti-age производите, особено оние со антиоксиданси, можете да започнете да ги користите веќе во втората половина на 20-тите години, но најважно е да се пронајде оној серум кој е погоден за вашиот тип на кожа. Серумите сепак содржат најголема концентрација на активни состојки кои може да се добијат, затоа важно е да го изберете оптималниот за себе.

Ако имате кожа која е склона на акни, побарајте витамин Ц во составот, ако вашата кожа е сува ќе ви одговара витамин Е, а ако е сува и безживотна ќе ви требаат антиоксиданси да помогнат во борбата со слободните радикали, главните виновници за лошиот изглед и здравјето на кожата. Серумот денес најчесто е дел од рутината за убавина, но најдобро е да се нанеси после чистењето на кожата, а потоа да се „заклучи“ со друг производ за негување како некој хидрантен крем.

- Реклама -

Estee Lauder Advanced Night Repair

Advanced Night Repair колекцијата на брендот Estee Lauder наменет е за регенерација на клетките на кожата, предизвикани од штетните надворешни влијанија, како што се загадувањето, ветерот, сонцето, стресот и токсините.

Advanced Night Repair Synchronized Recovery Complex II серумот ги намалува сите видливи знаци на стареење на кожата, настанати како резултат од дејството на штетните ефекти на животната средина и недостаток на сон. Ја подобрува и хидрира кожата, го намалува изгледот на фините линии и брчки и го изедначува тенот на лицето. Серумот содржи хијалуронска киселина која ја врзува влагата и создава оптимална средина за регенерација на клетките на кожата. Се нанесува наутро и навечер на исчистена кожа, пред нанесување на кремот за лице. Не содржи мирис или масла и наменет е за сите типови на кожа.

Clarins Double Serum

Познатиот бренд за убавина Clarins, овој Double Serum го рекламира како свој најмоќен anti-age концентрат. Всушност се работи за два моќни anti-age серуми во едно. Овој третман против брчки е од новата генерација и збогатен е со S 21 растителниот екстракт, вклучувајќи куркума, позната по своите исклучителни anti-age својства. Овој серум или подобро кажано серуми, ефикасно се справува со појавата на фините линии и брчки, го изедначува тенот на кожата и го буди сјајот на кожата од внатре. Делува на сите видливи знаци на стареење, визуелно го измазнува тенот и ја прави кожата посилна и поцврста. Double Serum од Clarins е наменет за сите возрасни групи и типови на кожа, дури и за најчувствителните.

Lancôme Advanced Génifique Youth Activator

Со појавувањето на серумот Advanced Genifique, тој беше крунисан како камен-темелник на козметиката за подмладување. Со неверојатно голем број на признанија како ниеден друг производ, Advanced Genifique добиваше аплаузи низ целиот свет, а за повеќето тој едноставно е познат како „малото црно шише“ кое зрачи со елеганција и дава чувство на мистерија.

Lancôme Advanced Génifique Youth Activator ја оживува активноста на гените и го стимулира производството на протеините на младоста. Кожата видливо ќе биде подмладена за само 7 дена. Капка по капка од активаторот на младоста, кожата ќе се врати во живот. Полна со младост, кожата ќе изгледа оживеана од внатре. Ќе и биде вратен квалитетот од младоста: мека и кадифена на допир. Тенот ќе биде извонредно изедначен, а текстурата драматично поправена.

Без оглед на тоа каков е вашиот дневн ритуал за нега на кожата, Advanced Genifique може да се додаде во вашата рутина за убавина, а серумот ќе ја зголеми ефикасноста на другите производи за нега на кожата до три пати! Можете да го користите со сите постоечки производи за нега.

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

Ве молиме внесете го вашиот коментар!
Ве молиме внесете го вашето име