- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Шминката отсекогаш била важен дел од секојдневната бјути рутина. После минутите кои на почетокот на денот ги посветуваме на хигиената и негата на кожата на лицето и телото, негата на косата, продолжувањето на речиси секоја рутина за убавина носи нанесување на шминка. Без разлика дали вашиот секојдневен мејкап изглед е минимален и дискретен или сакате вашиот секојдневен изглед да го зачините со додавање на кармин, црн туш за очи или нијанси на сенки, мејкап производите донесуваат многу повеќе од покривање на ситните недостатоци, бидејќи позади атрактивната амбалажа на мејкап производите се крие доза на самодоверба, свежина и гламур што и наједноставниот дневен мејкап изглед ќе го направи уште посебен.

Важно е да создадеме совршена основа!

Тајната на совршениот мејкап изглед се крие уште на самиот почеток на мејкап рутината. Со мала помош на боите кои се кријат во нашите омилени мејкап производи можеме да ги истакнеме сите нешта што ги сакаме на нашето лице. Важно е на самиот почетокот да создадеме совршена основа, која ќе ги покрие сите оние ситни несовршености и лицето ќе го претвори во мало сликарско платно, но задржувајќи го природниот изглед.

Освен покривање на ситните неправилности, тајната на совршениот мејкап изглед е во издржливоста на основата, поради што секогаш ќе бараме лесни и моќни производи кои нема да ги чувствуваме на кожата, но кои ќе останат на кожата и по долгиот и напорен ден.

Ефект на беспрекорен тен – тајната на совршениот мејкап изглед!

Како да се постигне ефектот на беспрекорен тен? Ви претставувам 7 клучни мејкап производи со чија помош ќе ги покриете сите оние мали недостатоци  и ќе создадете одличен почеток за секој мејкап изглед. Лесни за користење, овие производи со минимално потрошено време и напор, секогаш одново ќе создадат ефект на беспрекорен тен што ќе трае цел ден.

- Реклама -

Блендер за беспрекорно нанесување

Gosh Make Up Blender

Прајмер – чекор пред пудрата

Max Factor Face Finity All Day Primer

Течна пудра која трае цел ден

Bourjois Healthy Mix Anti-Fatigue Foundation

Коректор кој ќе ги покрие вашите подочници и темни кругови

Maybelline Instant Age Rewind Eraser Dark Circles Treatment Concealer

Пудра во прав за која никој нема да знаме дека ја имате нанесено

Max Factor Professional Loose Powder – Translucent

Руменило кое носи свежина

Bourjois Little Round Pot Blusher

Балзам за негување на усните со децентен сјај

Catrice Lip Treatment