- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

NLK by Anastasija Raznatovic

Младата музичка ѕвезда Анастасија Ражнатовиќ објави дека започна свој бизнис. Таа лансираше козметичка линија, NLK Cosmetics, станува збор за ексклузивни производи за нега на кожа и коса.

nlk cosmetics anastasija raznatovic kolekcija

Производи за да се чувствувате сигурни, убави и задоволни!

Младоста, здравјето и убавината се идеалите кон кои сите се стремиме. Секој од нас има различни стандарди за убавина и младост, но едно е сигурно – сакаме да се чувствуваме сигурни, убави и задоволни. Затоа, Анастасија Ражнатовиќ ја сподели со нас совршената козметичка линија NLK Cosmetics – која што и самата ја користи, сметајќи дека тоа е уште еден начин да сподели дел од себе.

anastasija raznatovic

- Реклама -

Според грчката легенда, кога Одисеј доживеал морска несреќа запознал девојка со магична убавина, која му дала шишенце со течно злато. Таа, надалеку позната по својата убавина и младост, со капките злато го исцели и го разубави повредениот Одисеј. Оваа магична состојка од брегот на прекрасното Јадранско Море, која лечи, разубавува и подмладува може да дојде во вашите раце. Успеав да креирам посебни производи без кои повеќе нема да можете да ја замислите вашата нега на кожата“ – напиша Анастасија на нејзиниот Инстаграм профил.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by NLK Cosmetics (@nlk.cosmetics)

Производи што ќе ви помогнат да бидете најдобрата верзија од себе!

Јас најдобро се чувствувам во мојата кожа. Сакам да ви помогнам да бидете најдобрата верзија од себе. Знам дека работата на себе е долг процес кој никогаш не завршува. Затоа од ден на ден се трудам да бидам подобра кон себе и кон другите“ – вели Анастасија.

nlk by anastasija raznatovic

Злато за кожата и косата!

NLK Cosmetics во основа ја содржи неверојатната билка Immortelle која е вистинско злато што природата ни го подарила, кое античките Грци го препознале како еликсир на младоста и убавина. NLK Cosmetics има совршена формулација која го користи ова растение на најдобар можен начин за максимален ефект. Го нарекуваме златно сонце, бидејќи е – злато за кожата и косата. Растението едноставно е магично!

DAY CREAM IMMORTELLE

Вашата кожа заслужува магичен почеток на денот! Кога кожата наутро ќе дојде во контакт со богатата комбинација на смиљ, масло од бабасу и витамин Е, вашето лице ќе блесне со негуваниот сјај на подмладувачкото течно злато. Витаминот Е се нарекува витамин на младоста и убавината.

day cream immortelle

NIGHT CREAM IMMORTELLE

Ноќната нега е посебен дел од рутината за убавина и заслужува дополнително внимание. Вниманието беше насочено кон создавање формула која ќе го претвори вашиот сон во вистински сон за убавина. Најмоќните состојки за бришење брчки, флеки и лузни се наоѓаат во овој магичен крем. Билката Immortelle и витаминот А видливо ќе ја подобрат состојбата на вашата кожа, а првите резултати ќе ги забележите веќе следното утро.

night cream immortelle

HAIR ELIXIR

Природната и здрава убавина како водечка мотивација, помогна да се создаде формула каде моќта на смиљот, заедно со рузмарин и маслиново масло, ќе направат магија на вашата коса! Растот на косата може да се стимулира со етерични масла кои ја подобруваат микроциркулацијата на скалпот. Ова му обезбедува на фоликулот дополнителен извор на енергија, односно дополнителни хранливи материи и кислород кои се потребни за регенерација и раст на здравата и силна коса.

hair elixir

MACERAT IMMORTELLE

Мацератот е златна круна на колекцијата Immortelle, изработен со антички техники, како 100% природен производ. Тоа е цвет од смиљ мацериран во ладно цедено маслиново масло. Покрај убавината и грижата, мацератот има моќ да лечи изгореници, егземи и воспаленија. Погоден за сите возрасти, дури и за деца. Како кралица на колекцијата Immortelle, мацератот е комбинација од течно злато без кое нема да можете да ја замислите вашата рутина за убавина. Се користи за зрела и сува кожа, кожа склона кон воспаление, против брчки, го балансира пигментот на кожата, ги лечи лузните на кожата, го запира крварењето, против стрии и е природен аналгетик.

macerat immortelle

RICH FACE FLUID

Immortelle флуидот тука е за да ја комплетира вашата рутина за убавина. Специјалната формула во која мацератот и есенцијалното масло, заедно со хијалуронски гел создаваат магија на вашата кожа. Срцето на овој флуид е есенцијалното масло од смиљ „цвет што никогаш не венее“. Хидратацијата и најнежна текстура на кожата се само дел од резултатите што ќе направат вашето лице да добие посебен сјај. Видно го изедначува тенот и ја прави кожата сјајна и свежа. Погоден за сите типови кожа.

rich face fluid

IMMORTELLE OIL

Ова навистина е течно злато кое има лековита моќ. Етеричните масла се високо концентрирани природни екстракти добиени од ароматични растенија. Различни делови од растението се користат за добивање на етерично масло: листови, цвет, пупки, растителна смола… За да може есенцијалното масло да биде ефикасно, потребно е да биде чисто и целосно природно. Регенерација, еластичност, лек за сите воспаленија и егзема се само дел од резултатите што ги стимулира есенцијалното масло од смиљ, а да не зборуваме за ефектот против стареење, затегнување и спречување на брчки за сите кои „рутината за убавина“ е приоритет.

immortelle oil

ROLL ON IMMORTELLE

Сите знаеме дека кожата под очите е многу тенка и чувствителна, затоа бара посебна и понежна нега. 100% природниот еликсир, без конзерванси, нежно и длабоко ќе ги регенерира сите слоеви на кожата околу очите. Во златните капки што ја зачувуваат младоста, додадено е малку кокос за богата хидратација и есенцијално масло од лаванда како лек за темните кругови под очите.

roll on immortelle

LIP GLOW OIL

100% природното масло од смиљ е клучот за убавината. Успешно ги чисти порите на кожата и ги отстранува сите нечистотии што доведуваат до нивно затнување. Потоа, длабоко хидрира, го храни ткивото и клетките, а во исто време има смирувачки ефект на местото каде што се нанесува.

lip glow oil

Каде може да ги набавам производите на NLK Cosmetics!

Производите од брендот на Анастасија Ражнатовиќ можете да ги набавите преку официјалната веб страница на NLK Cosmetics.