- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Одмотајте го црвениот килим за Off-Broadway!

Не знаеме кога театрите повторно ќе бидат отворени или можеби Netflix ќе го замени искуството на претставување во живо за повеќето од нас, но ние сме горди да го претставиме новиот оптимистичен мирис кој оддава почит на традициите на New York. За овој парфем може да се каже дека е како помала сестра на иконскиот Broadway Nite, но не и како нејзина срамежлива верзија.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Bond No. 9 Fragrances (@bondno9ny)

Овој цветен мирис предодреден е да биде голем хит!

Ова не е тивок мирис, напротив доста е гласен и забележлив“, вели основачката и директорка на Bond No.9Laurice Rahmé. Како „Hamilton“ кој дебитираше пред off-Broadway, овој цветен мирис предодреден е да биде голем хит.

Bond No.9 Off-Broadway

- Реклама -

Off-Broadway маршира на музиката на сопствените инструменти!

Додека The Great White Way отсекогаш ги поставувал стандардите, Off-Broadway ги одржува своите корени како авангардна алтернатива, каде продукциите со големи ветувања може да процветаат во големи ѕвезди. После се, најмногу од познатите претстави и мјузикли започнаа таму, вклучувајќи ги „Rent“, „A Chorus Line” и „Dear Evan Hansen“. Нашиот Off-Broadway маршира на музиката на сопствените инструменти и нуди интимна радост на живеењето.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Bond No. 9 Fragrances (@bondno9ny)

Мирис кој е тотално „заразен“!

Off-Broadway е вистинска кралица на драмата со пенлива и привлечна мешавина од грејпфрут и црна рибизла. Преминот, претставува комбинација на луксузен крин, османтус и морско оревче. Како финале, целокупниот состав се засилува со мошус, пачули, сандалово дрво и ветивер, што резултира со мирис кој е тотално „заразен“.

Bond No.9 Off-Broadway bottle

Класична силуета на шише со кралски црвен дизајн!

Црвената боја е карактеристична за театрите, од богатите кадифени завеси до тепихот кои се поставени за да ги слават уметниците. Овде, ја претставуваме нашата класична силуета на шише со празничен и кралски црвен дизајн кој оддава почит на целата драма која ја носи Off-Broadway.

Bond No.9 Off-Broadway Neon visual