- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Парфемската линија Michael Kors Wonderlust лансирана со истоимениот парфем во 2016 година е инспирирана од концептот „бегство од реалноста“ и патувања на егзотични локации. Најновото издание Wonderlust Eau de Voyage е спакувано во шише со бисерен сјај што ја имитира внатрешноста на школка. Новиот мирис ве поканува на летен одмор на песочните плажи со релаксирачки мирис на морска сол.

Комбинација на смирувачки ароми!

Wonderlust Eau de Voyage е направен за да предизвика „безгрижна авантура во разигран рај“ со комбинација на смирувачки ароми како лаванда и каранфил, со зачински ноти, бели цветови како јасмин и дрвенесто мошусна основа. Опишан е како лесен цветен мирис на песок, сончева топлина и море.

Michael Kors Wonderlust Eau de Voyage е достапен во 30, 50 и 100 мл, како Eau de Parfum.

- Реклама -