- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Откако е основан во 1828 година, брендот за убавина Guerlain ги осознава мистериите на моќните богатства на природата, откривајќи ги сите нејзини придобивки за кожата. Нејзиниот основач Pierre-François-Pascal Guerlain, хемичар и парфимер создаде иновативни еликсири за убавина со тоа што ги соедини најдобрите природни суровини. Истражувањето на Guerlain создава исклучителни производи за нега на кожата за да ја истакне и задржи убавината на секоја жена. Благородни состојки и врвната наука се здружуваат за да создадат единствена алхемија која отелотворува луксузно совршенство и врвна изведба.

Guerlain Super Aqua Emulsions

Откријте ги трите нови Super Aqua Emulsions концентрати создадени од технологија која трајно ја хидрира кожата, нудејќи заштита и корекција на првите видливи знаци на стареење збогатени со пробиотични соединенија и дизајнирани да одговараат на сите типови на кожа. Во срцето на овие нови емулзии се формулите кои се составени со користење на минимум 94% природно добиени состојки.

Лесни, универзални и богати емулзии!

Лесна, универзална и богата – секоја емулзија е совршен баланс помеѓу вода и липиди што нуди траен комфор за кожата и можност за прилагодување на нивото на хидратација во зависност од областа на лицето, возраста, типот на кожата и промената во сезоната.

- Реклама -

The Emulsion Light

За да ја смирите вашата чувствителна кожа, користете го The Emulsion Light – маслото од брусница.

The Emulsion Universal

За да ја балансирате и освежите кожата, користете го The Emulsion Universal – маслото од бел бор.

The Emulsion Rich

За да ја негувате вашата кожа, користете го The Emulsion Rich – јапонско масло од камелија, со хранливи својства.

Употреба!

Емулзиите од линијата Super Aqua Emulsions се лесни за употреба, за дневна и ноќна нега, за жени и мажи. Ќе бидете пријатно изненадени од мирисот на свежи ноти и воден цвет, ylang-ylang и јасмин.