- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Boss Alive Eau de Parfum беше лансиран во 2020 година, нудејќи прекрасна топла и дрвенеста композиција, креирана од парфимерката Annick Menardo. Удобната, кремаста, малку овошна и слатко-зачинета мешавина, беше создадена да го прослави блаженството на моментот. По Boss Alive Eau de Parfum следеше Boss Alive Eau de Toilette во 2021 година, компониран од Honorine Blanc и Marie Salamagne, додека најновиот мирис Boss Alive Intense е изразито опоен и посладок од претходните две изданија.

All Boss Alive

Магнетизам и моќ на зависност!

Новиот Boss Alive Intense е инспириран од жените кои прават смели потези. Alive е дефиниран со неговата женственост, магнетизам и моќ на зависност, карактеристики што Boss жените ги користат секој ден додека создаваат своја дефиниција за успех.

Boss womens

Alive

- Реклама -

Црвена боја за да се прослави нотата на малина!

Boss Alive Intense пристигна во шише со иста форма како неговиот претходник, но сега во црвена боја за да ја прослави нотата на малина и моќните овошни аспекти на мирисот. Тоа е моќен мирис кој ја нагласува интензивната желба за живот и ја велича храброста на жените ширум светот. Тоа е покана за уживање во моментите кога жената се чувствува навистина жива, водена секој ден од својот авантуристички дух. Полн со радост и самодоверба, Boss Alive Intense е мирис за жени кои се осмелуваат да живеат со ентузијазам. Ве потсетува дека најдобар начин е да уживате во животот со целото свое срце, да им верувате на вашите инстинкти и да не се плашите од непредвидливото.

Boss Alive Intense

Emma Roberts го претстави новиот моќен парфем!

Американска актерка и пејачка Emma Roberts го претстави новиот моќен парфем за жени, мирис кој ја поттикнува страста на живописен живот.

Boss Alive Intense visual

Парфемот зрачи со моќни ноти од малина чија долготрајност ве поканува да го искористите секој момент и можност. Импресивната, возбудлива нота на ветивер ја одразува довербата, додека сензуалноста на бензоинот открива нов вид на шарм.

Alive

Boss Alive Intense ingredients

Boss Alive Intense е достапен во шишиња од 30, 50 и 80 мл, како интензивен Eau de Parfum.

Boss Alive Intense package Boss Alive Intense bottle