- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

По сексипилниот и софистициран Decadence од 2015 година и Divine Decadence со мирисни ноти од шампањ и цвет од портокал, гламурот и луксузот откриваат динамична, нова страна во последното издание на Marc Jacobs Decadence линијата. За разлика од посмелиот карактер виден во Decadence, Decadence Eau So Decadent е видливо поженствен и нежен, со весела привлечност. Најавен како “нов начин на уживање”, ова издание ги инспирира жените да го ослободат својот дух и да уживаат во себе.

Decadence Eau So Decadent мирисот? Чист, луксузен, цветен!

Весел, пријатен и несомнено луксузен, Decadence Eau So Decadent се открива со сочни овошја и блескави цветови, со цел да создаде заводлив женствен потпис, додека белиот килибар ја открива својата хипнотичка сензуалност за блескава и нежна трага на вашата кожа.

Одличен за преку ден или навечер, Marc Jacobs Decadence Eau So Decadent ве разгалува на еден поинаков начин.

- Реклама -

Дизајн на шишето? Инспириран од култните ташни на Marc Jacobs!

Инспириран од култните ташни на Marc Jacobs, иновативниот Decadence дизајн претставува беспрекорен спој помеѓу мирисот и модата, позиционирајќи го мирисот како ултимативен луксузен моден додаток. Овојпат, омиленото шишенце е замислено со поженствени детали.

Перфектно заобленото капаче со змиски принт, овојпат е во розова и зеленкасто-сина боја, креирајќи сензуален контраст помеѓу светлината и темнината, додека краткото синџирче во златна боја го обвиткува шишенцето давајќи му луксузен изглед. Изгледот на шишенцето е освежено и редизајнирано со мат стакло, низ кое може да се види динамичната зеленкасто-сина боја на џусот.

Комплементарно со шишенцето, надворешното пакување на Marc Jacobs Decadence Eau So Decadent е кутија во впечатлива зелено-сина боја, со луксузно лого во златна боја.

Decadence Eau So Decadent е достапен како30, 50 и 100 ml Eau de Toilette.