- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Не можам да не бидам импресионирана од тоа колку ми се допаѓа декорот на шишето на новата верзија на оригиналниот Si мирис, особено неговиот елегантен златен Si релјеф. Шишето е изработено со уникатна мајсторија, обликот на култното Sì шише е украсено со впечатливо Sì лого во златна боја, вметнато на самото стакло. Дизајнот на новото Armani Sì Intense скапоцено шишенце кое може повторно да се полни е направен да трае.

Armani visual

Моќта да кажеш ДА – Sì

Оддавање почит на моќта да кажеш ДА, претставува избор воден од причина, но и емоција. Да кажеш Sì е да кажеш ДА на страста, на слободата, на љубовта и на себеси и да го охрабриш изразувањето на модерната женственост.

Armani Sì Intense

Мешавина од овошје, цвеќиња, дрвенести акорди и ванила!

Si Eau de Parfum Intense започнува со бујниот потпис на природен нектар од црна рибизла, кој зрачи со овошна привлечност. Срцето ја открива раскошната есенција на розата од Дамаск, испреплетувајќи ги нејзините богати и волшебни ноти со другите ноти на мирисот. Овој современ тон на роза е зајакнат со етеричното масло од давана, познато по своите уникатни дрвенести, овошни и балсамички нијанси.

- Реклама -

Основата на Armani Sì Intense е хармонична мешавина од ванила и масло од пачули. Ванилата е изразена во две нијанси: инфузијата од ванила создава обвивка од chypre тонови, додека екстрактот од ванила на мирисот му дава топли и балсамични нијанси. Заедно со маслото од пачули и зачадените ноти на црн чај, резултатот е карактеристична дрвенеста арома со освежувачки акценти.

Armani Si Eau de Parfum Intense ingredients

Шише кое може повторно да се полни, направено да трае!

Мирисот Si Eau de Parfum Intense е сместен во софистицирано шише кое може да се надополнува. Украсено со златни Si релјефи, дизајнот одекнува со сензуалност и одлучност, охрабрувајќи ја секоја жена да ја прифати нејзината женственост и самодоверба.

Armani Sì Intense

Armani Sì Intense е достапен во шишенца од 30, 50 и 100 мл, како Eau de Parfum Intense и Eau de Parfum Intense од 100 мл за полнење.

Si Intense a bottle and package

Eau de Parfum Refillable