- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Кожата на лицето во лето има потреба од добра хидратација и дополнителна енергија за да го одржи својот природен ритам. Тимот од Dr.Hauschka носи совршени решенија за негување и ревитализирачко освежување на кожата!

Dr.Hauschka тоник за лице!

Dr.Hauschka во својата линија за летно освежување и нега на кожата го истакнува тоникот за лице, кој обезбедува моментално и мирисно освежување и ја стимулира природната регенерација на кожата, без да се загрози постојаноста и изгледот на шминката.

Тоникот за лице Dr.Hauschka овозможува зајакнувачки импулс на кожата со уникатна комбинација на лековити растенија кои ја активираат метаболичката активност на кожата и нежно ја освежуваат и негуваат. Резултатот е видливо освежена кожа и не чуди фактот што ова е еден од најпопуларните Dr.Hauschka производи!

- Реклама -

3 причини за освежувачкиот тоник Dr.Hauschka!

#1 Тоникот за лице обезбедува совршено освежување во текот на денот, а може да се нанесе преку шминка!

#2 Покрај што ја олеснува летната топлина, ја хидрира кожата и ја стимулира нејзината природна регенерација!

#3 Служи како одлична база за дневен крем, бидејќи ја стимулира апсорпцијата и искористеноста на дневниот крем. Исто така – заштедува, бидејќи кремот во комбинација со тоникот може да се нанесе во помала количина!

Како до свеж и прекрасен изглед, полн со енергија!

Dr.Hauschka тоникот за лице е херој производ за освежување на кожата во топлите летни денови. За најдобри резултати, покрај утринското и вечерното распрскување пред нанесување на соодветната нега, задолжително распрскувајте на лицето и во текот на денот.

Прснете свежина на лицето кога сте на вашето работно место, додека уживате на плажа и секој пат кога ќе почувствувате потреба!

Природните и органски билни екстракти во капките на тоникот кај мене најдобро се покажаа кога ги распрскував врз шминката, така што за миг го освежував изгледот на шминката. Уште еден мал трик, за поубаво доживување и освежување тоникот може да го чувате во фрижидер!

Dr.Hauschka – 100% природна и органска козметика!

Dr.Hauschka производите сосема се природни, без синтетизирани мириси, бои и конзерванси, без минерални масла, парабени, силикони и полиетилен гликол (ПЕГ). Содржат само избрани 100% природни состојки, еколошко одгледувани кои ефикасно ја ревитализираат уморната и „жедна“ кожа и ја враќаат свежината и убавиот природен тен.

Тоникот за лице, како и другите Dr.Hauschka производи за освежувачка летна нега може да ги побарате во вашата најблиска аптека!